Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

02.08.2013 14:17 | 3 komentarze | eos

Instalacje solarne to przyszłość energetyki, która zmierza do wykorzystania czystej, pozbawionej CO2 energii słońca. Tę technologię w rzeczywistość wdraża czołowy polski producent w branży techniki solarnej, Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o. w Raciborzu.

Ensol ujarzmia słońce
Estetyczne wykonanie płaskich kolektorów słonecznych sprawia, że doskonale wkomponowują się w architekturę każdego domu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konstrukcje płaskich kolektorów słonecznych firmowane marką raciborskiego przedsiębiorstwa, poparte zostały wiedzą projektowo-inżynierską, 20-letnim doświadczeniem w branży instalacyjnej i solarnej oraz potencjałem produkcyjno-technicznym.

Popularne solary wykorzystywane są przede wszystkim do zamiany promieniowania słonecznego w energię cieplną, która służy do ogrzewania wody użytkowej, podgrzewania wody basenowej oraz do wspomagania źródła ciepła w instalacji grzewczej.

Za coraz powszechniejszym stosowaniem kolektorów słonecznych przemawia nie tylko troska o naturalne środowisko, ale i oszczędności, które generują urządzenia solarne w stosunku do cen energii pozyskiwanej z tradycyjnych, kopalnianych paliw opałowych. Co więcej ich sprawność techniczną może potwierdzić nawet kilkudziesięcioletni okres użytkowania. Inwestycja w solary jest opłacalna przy dziennym zużyciu wody na poziomie co najmniej 40-50 l/osobę. Pozyskiwana z kolektorów energia – w polskich warunkach pogodowych – pokrywa średnio do 60 proc. rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Ponadto sprawność, estetyka i jakość zastosowanych materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne oraz bezobsługowość, sprawiają, że kolektory płaskie – dostosowane do indywidualnych potrzeb – są równie komfortowe w użytkowaniu, co ekonomiczne. Pozyskując dofinansowanie na taką instalację grzewczą, koszt jej zakupu i montażu może zwrócić się nawet w ciągu 5-6 lat.

Stawiając na jakość, a więc i korzystne parametry sprawnościowe i wytrzymałościowe, firma Ensol wprowadziła do seryjnej produkcji kilkanaście kolektorów o zróżnicowanych rozwiązaniach, zarówno pod względem zastosowanych materiałów, jak i konstrukcji oraz hydrauliki.

Nie bez znaczenia dla podnoszenia innowacyjności oferowanych produktów jest współpraca z TÜV Rheinland w Niemczech, AGH w Krakowie oraz Politechniką Śląską w Gliwicach.

Tekst sponsorowany