Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Cymański: Polska jest macochą, której boją się młode matki

25.07.2013 20:04 | 4 komentarze | ma.w

- Mamy bombę zegarową tykającą w kontekście przyszłości. Załamania  demograficznego już nie nadrobimy - mówił raciborzanom europoseł Solidarnej Polski.

Cymański: Polska jest macochą, której boją się młode matki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Znany jako zwolennik polityki prorodzinnej Tadeusz Cymański przyjechał do Raciborza na zaproszenie stowarzyszenia Dobro Ojczyzny. To część jego objazdu po kraju. Politycy Solidarnej Polski przekonują do poparcia Europejskiej Inicjatywy Gospodarczej STOPPAKIETOWI.PL. Ma ona obronić Polskę przed skutkami wprowadzenia przez UE redukcji emisji dwutlenku węgla, która zdaniem SP doprowadzi nasz kraj do wzrostu cen produktów i usług, a pół miliona Polaków do utraty pracy. - Nie zgadzamy się na to, bo będzie to trudne dla całej Unii, a najgorsze dla Polski - przekonywał zebranych (przyszło 37 osób).

Cymański ubolewał, że kraj opuszczają "młodzi, silni i wykształceni", a narodowców nazwał "ludźmi z problemem, który prowadzi ich do gwałtownych rozwiązań". Przyznał, że obecna sytuacja Polski jest efektem zaniedbań wszystkich ekip rządzących nią przez blisko 25 lat. - Politykom brakuje krytycznej oceny własnych dokonań - stwierdził.

Wspomniał też o młodych małżeństwach, które nie chcą decydować się na potomstwo "w Polsce, która jest dla nich macochą". - Załamania demograficznego już nie nadrobimy - przestrzegał. Sytuację młodych ludzi nazwał bombą zegarową tykającą w kontekście przyszłości.

- Czy ludzie będą mieli z czego żyć jeśli poprą program Solidarnej Polski? - padło jedno z pierwszych pytań do polityka. - Nie obiecujemy gruszek na wierzbie. Stawiamy na odpowiedzialność kosztem atrakcyjności choć wiem, że politycy żyją z obietnic. Możemy poprawić sytuację rodzin pracujących - odpowiedział Cymański. Pieniędzy do budżetu radzi szukać w "firmach zmieniających metki, transakcjach finansowych oraz szarej strefie".

Ludzie:

Józef  Sadowski

Józef Sadowski

Prezes Stowarzyszenia "Dobro Ojczyzny".

Józef Kastelik

Józef Kastelik

Emeryt, prawnik.