Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Szanowna pani, chciałbym uprzejmie ukraść pani pieniądze! - Złośliwy Przegląd Miesiąca

10.07.2013 10:54 | 0 komentarzy | web

23 czerwca dwaj uciekinierzy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach napadli na wracającą z kościoła 80-letnią staruszkę. Przewrócili ją, wyrwali torebkę z pieniędzmi i uciekli. Nie zdążyli się nacieszyć łupem bo po kilkudziesięciu minutach zostali złapani przez policję.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa tygodnie wcześniej Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że ma zamiar przeznaczyć prawie 700 tysięcy złotych na szkolenia wychowanków poprawczaków z zasad savoir-vivre i etyki w biznesie. Jak uważają urzędnicy, są to umiejętności, które pilnie są tym młodym ludziom potrzebne. Przecież gdyby powyższa dwójka została wcześniej przeszkolona z dobrych manier i etyki biznesowej to opisana wyżej sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Młodzi dżentelmeni najpierw ukłoniliby się nisko, poprosili kulturalnie o otwarcie torebki, wyjęli potrzebne im pieniądze, a na pożegnanie zaśpiewali „całuję twoją dłoń madame”. No i oczywiście przekazaliby 1 proc. pozyskanej kwoty na wskazaną przez staruszkę organizację pożytku publicznego.

Bożydar Nosacz

Czytaj także:


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.