środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia na Śląsku:

Cmentarna propozycja niższych stawek opłaty śmieciowej została odrzucona

26.06.2013 19:08 | 0 komentarzy | ma.w

Na 7 cmentarzach w Raciborzu będzie obowiązywała od 1 lipca stawka opłaty śmieciowej 15 litrów za 10 m kw. Koalicja rządząca miastem odrzuciła projekt opozycji by wynosiła 2 litry/10 m kw.

Cmentarna propozycja niższych stawek opłaty śmieciowej została odrzucona
Dwa dni wcześniej Henryk Hildebrand poparł projekt opozycji ale na sesji głosował przeciw tak jak cała koalicja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed głosowaniem radny Roman Wałach podkreślał miłe zaskoczenie opinią komisji budżetu, gdzie opozycja dzięki wsparciu głosów prezydenckich radnych Hildebranda i Ronina zyskała poparcie dla swej propozycji niższych stawek opłaty śmieciowej dla cmentarzy. Wiceprzewodniczący Artur Jarosz z uśmiechem komentował, że głosowanie na sesji może być inne i nie pomylił się. Koalicja była jednomyślna (Ronina nie było, Hildebrand głosował przeciw) i stosunkiem 12 do 6 przy 1 wstrzymującym się (R. Myśliwy).

Prezydent Lenk argumentował, że obecne opłaty ponoszone za wywóz śmieci przez parafie i zarządców cmentarzy wynoszą ok. 93 tys. zł. Miasto proponuje by sięgnęły one 99 tys. zł a przy zastosowaniu opozycyjnej propozycji wyniosłyby tylko 18 tys. zł. Wiceprezydent Krzyżek przypomniał, że magistrat będzie weryfikował i określał wysokość opłaty przy wątpliwościach co do ilości wywożonych śmieci.

Ludzie:

Henryk Hildebrandt

Henryk Hildebrandt

Radny Gminy Racibórz.