Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Prognoza pogody: Będzie chłodno, wietrznie i mokro

24.06.2013 10:03 | 0 komentarzy | red

Taka właśnie aura pozostanie z nami aż do środy. Pogoda będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Dodatkowo w kolejnych dniach prawdopodobnie wystąpią wzrosty stanów wody. A więc jest to informacja ważna szczególnie dla rybaków. A jak w szczegółach przedstawia się prognoza na dzisiaj?

Prognoza pogody: Będzie chłodno, wietrznie i mokro
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zachmurzenie duże i całkowite.

Temperatura powietrza wyniesie 16°C, maksymalna 17°C, odczuwalna 14°C, w godzinach wieczornych zaznaczać się zacznie wyraźne ochłodzenie.

Przewiduje się opady deszczu, które okresowo będą obfite szczególnie wieczorem i w nocy. Najintensywniejsze opady wystąpią z poniedziałku/wtorek między godziną 20:00 - 8:00 W związku z tym przewiduje się w kolejnych dniach gwałtowne wzrosty stanów wody na górnej Odrze. Wstępnie szacuje się, że będą to osiągnięcia i przekroczenia stanów alarmowych - więcej na ten temat już wkrótce.

Ciśnienie atmosferyczne dzisiaj osiągnie wartość 1014 hPa. Jutro z tendencją spadkową.

Wiatr rano jeszcze słaby, ale od godzin południowych zacznie się nasilać. Wiać będzie na ogół umiarkowanie z kierunków północno zachodnich od 5 m/s do 8/ m/s, w porywach wiatr silny do około 15 m/s, możliwe pojedyncze porywy do 18 m/s.

Warunki biometeorologiczne niekorzystne. Chłodne, pochmurne i wilgotne środowisko u meteoropatów może wzmagać objawy senności, obniżonego nastroju, złego samopoczucia, osłabienia sprawności psychofizycznej oraz nasilenie bólami.

Środowisko termiczne głównie odczuwalne będzie jako chłodne.

Więcej informacji na bieżąco na profilu Facebook-owym Meteo Project24 oraz na portalu Nowiny.pl

Opracowanie: Meteo Project24