Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

WAŻNE:

Dzień z ZUS-em w Radlinie. Załóż konto online "PUE"

24.06.2013 09:44 | 0 komentarzy | e

27 czerwca w radlińskim urzędzie gościć będą pracownice rybnickiego oddziału ZUS. Mieszkańcy miasta będą mogli na miejscu założyć konto "PUE", które drogą online udostępnia nam dane zapisane na naszych kontach w ZUS.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konto na Platformie Usług Elektronicznych daje również możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Tą drogą można również umówić się na wizytę w ZUS.

Jak czytamy na stronie poświęconej usłudze, "Osoba ubezpieczona może zobaczyć, czy płatnik składek zgłosił ją oraz członków rodziny do ubezpieczeń, sprawdzić stan swojego konta w ZUS, kwoty środków przekazanych do OFE lub obliczyć prognozowaną wysokość emerytury, złożyć do ZUS różnego typu wnioski, płatnik składek może sprawdzić dane osób zgłoszonych do ubezpieczeń, złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu, złożyć inne wnioski dotyczące rozliczeń, zobaczyć zestawienie deklaracji i wpłat (płatnicy składek do 100 ubezpieczonych mogą dodatkowo wygenerować i wysłać dokumenty rozliczeniowe, dokonać zgłoszenia lub wyrejestrowania ubezpieczonych), zaś świadczeniobiorca może sprawdzić szczegółowe informacje o otrzymywanych świadczeniach, zarezerwować wizytę w ZUS, sprawdzić swoje zaświadczenia lekarskie ZUS ZLA."

Usługa jest darmowa, aby z niej skorzystać wystarczy założyć osobisty profil w serwisie http://pue.zus.pl/ oraz złożyć podpis pod odpowiednim dokumentem. Wszystkiego tego można będzie dokonać już w najbliższy czwartek w radlińskim urzędzie.