Czwartek, 13 grudnia 2018

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Wykonawca parku rozrywki zszedł z placu budowy

12.06.2013 12:57 | 103 komentarze | mas

Wykonawca Rodzinnego Parku Rozrywki w Wodzisławiu zszedł z placu budowy. To oznacza opóźnienia w realizacji inwestycji. Winą za zaistniałą sytuację firma obarcza miasto. Trwa spotkanie między stronami.

Wykonawca parku rozrywki zszedł z placu budowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Firma Satbud z Żywca, która zgodnie z wynikiem przetargu i podpisaną umową jest wykonawcą parku rozrywki w systemie "zaprojektuj i wybuduj", zeszła w placu budowy. - Wczoraj otrzymaliśmy pismo z taką informacją - potwierdza rzecznik urzędu miasta w Wodzisławiu, Barbara Chrobok. - Od kilku tygodni naciskaliśmy na wykonawcę, by przyspieszył prace, bo w przeciwnym razie konieczne będą inne rozwiązania - dodaje rzecznik.

Wykonawca uważa, że to miasto jest winne zaistniałej sytuacji (argumentację zawartą w piśmie podamy wkrótce). Miasto uważa zarzuty za bezzasadne. - Firma znała warunki przetargu i harmonogram. Zgodziła się na nie - podkreśla rzecznik. Trwa spotkanie pomiędzy stronami.

Jeśli nastąpi rozwiązanie umowy, miasto będzie musiało ogłosić nowy przetarg, wcześniej przeprowadzi inwentaryzację wykonanych do tej pory prac. Wszystko to oznacza, że park rozrywki prawdopodobnie nie będzie gotowy w tym roku.

(mas)