Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Comenius w rybnickim Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

14.06.2013 07:00 | 0 komentarzy | pm

Po raz kolejny szkoła gościło uczniów i nauczycieli ze wspólnie realizowanego projektu Comenius.

Comenius w rybnickim Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jest to już trzecia edycja francuskojęzycznego projekt współpracy międzynarodowej.

Tym razem to młodzi ludzie są głównym podmiotem i odbiorcą projektu dotyczącego ich życia codziennego. Projekt nosi tytuł „Jour par Jour” czyli „Dzień za Dniem” i jest  realizowany przez 8 szkół partnerskich – z Polski, Bułgarii, Słowacji, Hiszpanii, Włoch, Francji i zamorskiego departamentu Francji na Morzu Karaibskim – Martyniki. Obecność Martyniki jest pewnego rodzaju ewenementem na skalę kraju, a egzotyczne pochodzenie jej mieszkańców buzi ogólną sympatię. Koordynatorem projektu na wszystkie kraje jest nauczycielka języka  francuskiego Gimnazjum 7 Marzena Kuś.

W ramach projektu uczniowie gimnazjum, oprócz atrakcyjnych wyjazdów do szkół partnerskich, mają okazję zaprezentować się w rozmaitych obszarach dotyczących ich życia codziennego, zainteresowań oraz problemów.

Wizyta w Polsce połączona była z wizytą w słowackiej szkole oddalonej od Rybnika tylko o 120 km. Dlatego też młodzież wszystkich krajów miała największą  szansę na integrację właśnie podczas tej wizyty, gdyż młodzi ludzie przebywali ze sobą aż 10 dni. Po 4 dniach na Słowacji, w dniu 18 maja goście zawitali do Rybnika. Cieszy, że młodzież wciąż żyje projektem, czego dowodzi ilość wpisów na Facebooku. Jest to najlepszy dowód na to, iż mimo dużego nakładu pracy cel integracji został osiągnięty.