Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Schody się sypią, na remont nie ma kasy

11.06.2013 19:12 | 3 komentarze | mas

Obsypane, pokruszone stopnie i odpadające płytki – schody przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radlinie są w opłakanym stanie.

Schody się sypią, na remont nie ma kasy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Trzeba coś zrobić ze schodami przy Domu Sportu. Nie dość, że brzydko wyglądają, to w dodatku są niebezpieczne. Progi mają tak obgryzione, że można nogi połamać – zauważył na sesji rady miasta 28 maja przewodniczący Jacek Sobik. Stwierdził, że schody należy teraz zabezpieczyć, a także pomyśleć o ich generalnym remoncie.

Burmistrz Barbara Magiera wymienia czynniki, które doprowadziły do tego, że schody są tak zdewastowane. – Zimy zrobiły swoje. Ponadto zdarzały się też sytuacje, że po schodach jeżdżono samochodami, ale to sporadycznie, albo innymi pojazdami. Monitoring pozwolił zidentyfikować osoby, które je w ten sposób niszczyły – podkreśla burmistrz. Dodaje, że w tym roku miasto zajmie się zabezpieczeniem schodów, natomiast gruntowny remont, który wymaga dużych nakładów finansowych, będzie możliwy dopiero w przyszłym roku. – Trzeba je wykonać z trwałego materiału, który wytrzyma wiele lat – puentuje Magiera.