Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Wstrząs w kopalni Rydułtowy-Anna. W regionie zatrzęsła się ziemia

07.06.2013 09:10 | 8 komentarzy | acz

Od wczesnych godzin rannych Kompania Węglowa odbiera zgłoszenia szkód powstałych w wyniku nocnego wstrząsu w kopalni Rydułtowy-Anna.

Wstrząs w kopalni Rydułtowy-Anna. W regionie zatrzęsła się ziemia
Wojciech Wojtak przy rejestratorze wstrząsów w raciborskim obserwatorium Fot. Adrian Czarnota / nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ziemia w regionie zatrzęsła dziś w nocy, dokładnie o godzinie 1.12. - W Raciborzu odnotowaliśmy wstrząs o magnitudzie 3,1 stopnia - mówi Wojciech Wojtak ze Śląskiego Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu gdzie przez całą dobę pracują sejsmografy. - To już drugi wstrząs w ostatnich dniach pochodzący z terenu kopalni Rydułtowy-Anna. Poprzedni był o jedną dziesiątą stopnia słabszy. Ten z dzisiejszej nocy był silnym wstrząsem o silnym efekcie powierzchniowym stąd był odczuwalny na sporym terenie - wyjaśnia pracownik obserwatorium.

Wstrząs był odczuwalny nawet w odległych dzielnicach Rybnika. –- Do wstrząsu wysokoenergetycznego górotworu doszło w rejonie ściany na głębokości 1100 metrów - mówi nam Zbigniew Madej, rzecznik prasowy Kompanii Węglowej. Jak wyjaśnia nikomu z pracowników kopalni nic się nie stało, nie doszło również do uszkodzeń w infrastrukturze zakładu. - Od rana odebraliśmy już kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców, którzy informują o szkodach wywołanych przez nocny wstrząs. Nasi pracownicy będą teraz weryfikować wskazane przez mieszkańców uszkodzenia budynków - dodaje Madej. 
(acz)

O nocnych wstrząsach czytaj także TUTAJ