Niedziela, 17 listopada 2019

imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

RSS

Rusza rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki 2013

23.05.2013 15:39 | 0 komentarzy | e

Szlachetna Paczka 2013 zaczyna się już dziś. Poszukiwani są liderzy, czyli osoby, które będą "rozkręcać" akcję w swoim mieście, w 540 miejscach w całej Polsce, w tym po raz dziewiąty w województwie śląskim, by w tym roku dotrzeć z mądrą pomocą do wszystkich tych, którzy przegrywają swoje życie. Prawdziwa bieda nie krzyczy, dlatego tak trudno ją znaleźć.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

- Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób - mówi ks. Jacek Wiosna-Stryczek, inicjator projektu. - Oferujemy szkolenia i rozwój kompetencji, szansę na sprawdzenie się w działaniu i udział w mądrej pomocy.

Lider Szlachetnej Paczki buduje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę. Wspólnie starają się dotrzeć z pomocą do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Pod okiem lidera wolontariusze spotykają się z rodzinami, ankietują je i włączają do projektu. Lider organizuje zaplecze logistyczne, a przede wszystkim dba o jak najlepszej jakości pomoc rodzinom w potrzebie.

To już XIII edycja projektu, który jednoczy kilkaset tysięcy osób każdego roku. To siła wspólnego działania i celu, którym jest realna zmiana życia konkretnych rodzin, żyjących w biedzie i zapomnieniu w każdym mieście.

Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie - osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

W 2012 roku projekt organizowany był już w 432 lokalizacjach w całej Polsce przez 7800 wolontariuszy. Szlachetną Paczkę już po raz trzeci przygotował prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, a także piłkarze Borrussi Dortmund - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, olimpijczycy - Adrian Zieliński i Natalia Partyka oraz wielu artystów i sportowców.

Rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki 2013 trwa do 20 czerwca. Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i uzupełnić formularz.