Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

W piątek wiceminister zostanie honorowym obywatelem gminy Gorzyce

22.05.2013 13:59 | 2 komentarze | art

24 maja w sali widowiskowej Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach odbędzie się uroczysta sesja rady gminy Gorzyce, związana z obchodzonym w tym roku jubileuszem 40-lecia gminy Gorzyce.

W piątek wiceminister zostanie honorowym obywatelem gminy Gorzyce
Adam Ździebło
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jednym z punktów obrad będzie podjęcie uchwały o przyznaniu tytułu honorowego obywatela gminy politykowi Platformy Obywatelskiej, senatorowi Adamowi Ździeble, który piastuje tekę wiceministra rozwoju regionalnego. Polityk ma być na sesji obecny. Z inicjatywą przyznania mu tytułu wystąpiło Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Perspektywa z Czyżowic. - Stowarzyszenie motywując wniosek podkreśla, że przyznając senatorowi tytuł docenione zostanie jego zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności Czyżowic jak i całej gminy – wyjaśnia Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy w Gorzycach. Senator mocno zaangażował się m.in. w przyznanie gminie dofinansowania na budowę gimnazjum w Czyżowicach, a także na budowę basenu Nautica.

Senator Adam Ździebło będzie drugą osobą, która otrzyma tytuł honorowego obywatela gminy Gorzyce. Od kilku lat tytułem cieszy się również prof. Wiesław Szlachta, ceniony muzyk, który wywodzi się z Turzy. Adam Ździebło swoich korzeni na terenie gminy nie ma, jest mieszkańcem Żor.

 

(art)

Ludzie:

Adam Zdziebło

Adam Zdziebło

wiceminister, senator