Poniedziałek, 28 września 2020

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Seniorzy z koła Centrum poznali gazetę od kuchni

01.05.2013 13:45 | 0 komentarzy | ma.w

Koło emerytów i rencistów zaprosiło Nowiny Raciborskie na swoje cykliczne zebranie. Seniorzy dowiedzieli się jak powstaje gazeta.

Seniorzy z koła Centrum poznali gazetę od kuchni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Janusz Loch, który przewodniczy kołu, co miesiąc organizuje "spotkanie z ciekawym człowiekiem". Koło Centrum jest nawiększe w powiecie liczy około stu osiemdziesięciu osób. Zebrania odbywają się w MOS-ie. 30 kwietnia gościły u seniorów Nowiny Raciborskie. Redakcję reprezentowali Katarzyna Gruchot (dyrektor wydawnictwa), Mariusz Weidner (redaktor naczelny) i Ewa Osiecka (dziennikarka prowadząca "Stronę seniora").

- Czy razi Państwa przedstawianie na okładce gazety osoby zmarłej? - pytała Katarzyna Gruchot prezentując "jedynkę" Super Expresu ze zdjęciem Waldemara Milewicza zabitego w trakcie pracy reporterskiej. Zebrani uważali, że to niestosowne. Gdy komentowali pierwsze strony światowych tytułów prasowych relacjonujących śmierć Jana Pawła II sala była zgodna, że taki pogrzeb zasługuje na miejsce na czołówce gazety.

Seniorzy chętnie wzięli udział w minikonkursie na najlepszy tytuł do artykułu o jubiluszu małżeńskim. W nagrodę otrzymali od Nowin Raciborskich książki Raciborzanie Tysiąclecia.

Kolejnym gościem na spotkaniu w MOS-ie ma być zastępca prezydenta Raciborza Ludmiła Nowacka.

Zdjęcia Ewa Osiecka

Ludzie:

Janusz Loch

Janusz Loch

Radny Gminy Racibórz