Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Skarby Raciborszczyzny: Jerzy Halfar o KS Naprzód Borucin

30.04.2013 14:01 | 0 komentarzy | e

Trwa Plebiscyt Skarby Raciborszczyzny: Społecznicy 2013. Jedną z kategorii nazwaliśmy Ze sportem przez życie. Czym są Ludowe Kluby Sportowe dla małej ojczyzny zapytaliśmy ich przedstawicieli z terenu Raciborszczyzny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Jerzy Halfar, trener KS Naprzód Borucin:

Naprzód Borucin dla nas jak i całej gminy jest powodem do dumy. Drużyna godnie reprezentuje gminę i powiat nie tylko w piłce nożnej, ale też w tenisie stołowym, grając w drugiej lidze. Dla społeczności borucińskiej taki klub jest czymś wielkim, bo chodzi na mecze i kibicuje. Mecze są jedną z niewielu rozrywek w miejscowości. Frekwencja wokół boiska jest najlepszym dowodem, że jest zainteresowanie. Myślę, że jakby codziennie był jakiś mecz, to zawsze zgromadziłby sporą publikę.

Co tydzień w "Nowinach Raciborskich" publikujemy kupony konkursowe, które po wypełnieniu można dostarczyć osobiście (w godz. od 8.00 do 16.00) do sekretariatu Wydawnictwa Nowiny Sp. z o.o. przy ul. Zborowej 4  w Raciborzu lub wysłać pod ten adres. Zwycięzców ujawnimy uroczyście 19 maja podczas pikniku na raciborskim rynku. W Plebiscycie wyróżniliśmy 5 kategorii. W tym roku wybieramy społeczników, których działalność uważamy za wartość samą w sobie. Nie mają to być jednak konkretne osoby, lecz zorganizowane formy działania.

1. Świat kobiet (np. koła gospodyń wiejskich)

2. Zastępy świętego Floriana (ochotnicze straże pożarne)

3. Ze sportem przez życie (np. ludowe zespoły sportowe)

4. Muzyka łączy pokolenia (np. chóry, orkiestry)

5. Społecznie dla Raciborszczyzny (np. organizacje pożytku publicznego).

Warto docenić społeczników i stwarzamy właśnie taką możliwość. Głosując na nich zapewnicie im rozgłos, który wzmocni ich autorytet i pomoże znaleźć naśladowców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni. Sportowcom podarujemy sprzęt treningowy, strażaków wyposażymy w sprzęt przydatny w akcjach ratowniczych, gospodynie zaprosimy na uroczystą kolację do restauracji, chór lub orkiestrę uwiecznimy na kalendarzu ściennym z profesjonalną sesją fotograficzną, a organizacjom pozarządowym zapewnimy trzymiesięczną kampanię reklamową w naszych mediach. To nie koniec nagród. Wartościowe prezenty przewidujemy również dla głosujących, a także dla uczestników naszego majowego festynu, na którym podamy wyniki plebiscytu. Warto dokonać tych skromnych pięciu skreśleń w słusznej sprawie.

Więcej o plebiscycie przeczytasz tutaj.