Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Skarby Raciborszczyzny: Marcin Kunicki o klubie sportowym AZS PWSZ

26.04.2013 12:24 | 0 komentarzy | e

Trwa Plebiscyt Skarby Raciborszczyzny: Społecznicy 2013. Jedną z kategorii nazwaliśmy Ze sportem przez życie. Czym są Ludowe Kluby Sportowe dla małej ojczyzny zapytaliśmy ich przedstawicieli z terenu Raciborszczyzny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Marcin Kunicki, prezes AZS PWSZ Racibórz:

KU AZS PWSZ Racibórz to klub sportowy, w którym swoje sportowe pasje mogą realizować studenci i pracownicy raciborskiej uczelni. W profesjonalny sposób łączą studia i karierę sportową. Zawodnicy klubu, ponad 120 osób, działają w trzech sekcjach wyczynowych (piłka siatkowa, koszykówka i pływanie) oraz amatorskich (piłka nożna, piłka ręczna i lekka atletyka). Rezprezentują swoje umięjętności sportowe oraz Racibórz na krajowych i międzynarodowych arenach. To tu poprzez sportowy trening kształtują swój charakter, doskonalą umiejętności i uczą się zasad „zdrowej” rywalizacji. W klubie jest też dobra baza szkoleniowa (pływalnia, hala, stadion) oraz doświadczeni i wykwalifikowani trenerzy w połączeniu z konkurencyjną ofertą edukacyjną. AZS PWSZ pozwala kontynuować karierę zawodniczą i zdobyć solidne wykształcenie. Jest naturalnym magnesem dla młodzieży z powiatu raciboskiego, jak i okolicznych miejscowości na oddanie się swoim pasjom sportowym. W Polsce jest niewiele takich niewielkich miast jak Racibórz, które mogą się poszczycić swoją uczelnią oraz działającym klubem dającym możliwość przedłużenia kariery do wieku seniora.

Co tydzień w "Nowinach Raciborskich" publikujemy kupony konkursowe, które po wypełnieniu można dostarczyć osobiście (w godz. od 8.00 do 16.00) do sekretariatu Wydawnictwa Nowiny Sp. z o.o. przy ul. Zborowej 4  w Raciborzu lub wysłać pod ten adres. Zwycięzców ujawnimy uroczyście 19 maja podczas pikniku na raciborskim rynku. W Plebiscycie wyróżniliśmy 5 kategorii. W tym roku wybieramy społeczników, których działalność uważamy za wartość samą w sobie. Nie mają to być jednak konkretne osoby, lecz zorganizowane formy działania.

1. Świat kobiet (np. koła gospodyń wiejskich)

2. Zastępy świętego Floriana (ochotnicze straże pożarne)

3. Ze sportem przez życie (np. ludowe zespoły sportowe)

4. Muzyka łączy pokolenia (np. chóry, orkiestry)

5. Społecznie dla Raciborszczyzny (np. organizacje pożytku publicznego).

Warto docenić społeczników i stwarzamy właśnie taką możliwość. Głosując na nich zapewnicie im rozgłos, który wzmocni ich autorytet i pomoże znaleźć naśladowców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni. Sportowcom podarujemy sprzęt treningowy, strażaków wyposażymy w sprzęt przydatny w akcjach ratowniczych, gospodynie zaprosimy na uroczystą kolację do restauracji, chór lub orkiestrę uwiecznimy na kalendarzu ściennym z profesjonalną sesją fotograficzną, a organizacjom pozarządowym zapewnimy trzymiesięczną kampanię reklamową w naszych mediach. To nie koniec nagród. Wartościowe prezenty przewidujemy również dla głosujących, a także dla uczestników naszego majowego festynu, na którym podamy wyniki plebiscytu. Warto dokonać tych skromnych pięciu skreśleń w słusznej sprawie.

Więcej o plebiscycie przeczytasz tutaj.