środa, 22 stycznia 2020

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Ulica Wieczorka doczeka się przebudowy

24.04.2013 18:34 | 0 komentarzy | mas

Radlin przygotowuje się do przebudowy pełnej wyrw ulicy Wieczorka. Prace rozpoczną się od projektowania - w dwóch etapach, ale w ramach jednego przetargu.

Ulica Wieczorka doczeka się przebudowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pierwszy etap obejmie odcinek od skrzyżowania ulicy Wieczorka z Mariacką aż do Tesco. Drugi od Tesco do wylotu przy Korfantego – informuje wiceburmistrz Radlina, Zbigniew Podleśny. Etapowanie jest konieczne, ponieważ w fazie projektowania drugiego odcinka miasto spodziewa się problemów związanych z kwestiami własnościowymi, na przykład brakiem spadkobierców. W planach jest tekże zmiana lokalizacji wylotu Wieczorka w ulicę Korfantego. – Bardziej w lewą stronę. Albo przez teren Tesco, albo teren spółdzielni. Ma to poprawić bezpieczeństwo wyjazdu. Złożyliśmy propozycję obydwu podmiotom i czekamy na odpowiedź. Obecnie droga w tamtym miejscu jest bardzo wąska. Nie możemy jej poszerzyć, bo z jednej strony ogranicza nas mur, a z drugiej schody – przypomina wiceburmistrz.

Może skrzyżowanie, może rondo

Sama realizacja inwestycji również zostanie podzielona na etapy, najprawdopodobniej trzy. – Pomiędzy skrzyżowaniem z Mariacką aż do tzw. Lipek, czyli wysepki ze starymi drzewami. Drugi etap to sam rejon wysepki. Zastanawiamy się, czy pozostawić to miejsce w formie skrzyżowania, bo tak dziś funkcjonuje, czy wprowadzić ruch okrężny, by nie wycinać zieleni. Trzeci etap to odcinek od wysepki do wylotu przy Korfantego. Teraz jest gęsto uzbrojony. Sądzimy, że natkniemy się na mnóstwo niespodzianek w ziemi, chociażby instalacje, których nie ma na mapach – przypuszcza Podleśny. 

Trzy lata

Inwestycja zakłada powstanie nowej kanalizacji, potrzebnych instalacji, nowej podbudowy, nawierzchni, chodników, krawężników oraz odwodnienia. – Zakres jest obszerny. W tym roku rozpocznie się i zakończy projektowanie. Realizacja inwestycji ma nastąpić w 2015 roku – zapowiada. W tym roku w związku z przebudową miasto zamierza wydać 500 tys. zł. Jeśli chodzi o 2014 rok, zagwarantowało w budżecie 300 tys. zł, na 2015 – 700 tys. zł.