Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Skarby Raciborszczyzny: Sławomir Szwed o Victorii Racibórz

24.04.2013 15:26 | 0 komentarzy | e

Trwa Plebiscyt Skarby Raciborszczyzny: Społecznicy 2013. Jedną z kategorii nazwaliśmy Ze sportem przez życie. Czym są Ludowe Kluby Sportowe dla małej ojczyzny zapytaliśmy ich przedstawicieli z terenu Raciborszczyzny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sławomir Szwed, prezes MKS-SMS Victoria Racibórz: Victoria zapewnia dzieciom i młodzieży wszechstronny rozwój fizyczny. Klub ma blisko 45 lat, przez te lata zarówno w sekcji lekkoatletycznej jak i pływackiej przewinęło się mnóstwo młodych ludzi, którym zostały zaszczepione idee sportu, a z których wyrastali przyszli olimpijczycy. Z lekkoatletów mogę wymienić: Krzysztofa Zwolińskiego, Danutę Bułkowską, Krzysztofa Mehlicha, Artura Nogę czy Justynę Święty. Była też plejada znakomitych pływaków: Bolesław Szuter, Ewa Swoboda, Artur Paczyński, Sławomir Grabiec, Katarzyna Dulian i Michał Rokicki. Cieszy fakt, że w takim małym ośrodku jak Racibórz, są tak doskonałe osiągnięcia sportowe. Można powiedzieć, że duch sportowy przekłada się na sukcesy sportowe, ale też pozostaje w ludziach dorosłych, bo mnóstwo ludzi po zakończeniu kariery sportowej czy przygody ze sportem dalej biega, przychodzi na pływalnię i żyje sportem. To są nieocenione walory.

Co tydzień w "Nowinach Raciborskich" publikujemy kupony konkursowe, które po wypełnieniu można dostarczyć osobiście (w godz. od 8.00 do 16.00) do sekretariatu Wydawnictwa Nowiny Sp. z o.o. przy ul. Zborowej 4  w Raciborzu lub wysłać pod ten adres. Zwycięzców ujawnimy uroczyście 19 maja podczas pikniku na raciborskim rynku.

Warto docenić społeczników i stwarzamy właśnie taką możliwość. Głosując na nich zapewnicie im rozgłos, który wzmocni ich autorytet i pomoże znaleźć naśladowców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni. Sportowcom podarujemy sprzęt treningowy, strażaków wyposażymy w sprzęt przydatny w akcjach ratowniczych, gospodynie zaprosimy na uroczystą kolację do restauracji, chór lub orkiestrę uwiecznimy na kalendarzu ściennym z profesjonalną sesją fotograficzną, a organizacjom pozarządowym zapewnimy trzymiesięczną kampanię reklamową w naszych mediach. To nie koniec nagród. Wartościowe prezenty przewidujemy również dla głosujących, a także dla uczestników naszego majowego festynu, na którym podamy wyniki plebiscytu. Warto dokonać tych skromnych pięciu skreśleń w słusznej sprawie.

Więcej o plebiscycie przeczytasz tutaj.