Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Ewa Lewandowska mówiła u Adama Hajduka czym trzeba kusić

23.04.2013 23:04 | 0 komentarzy | ma.w

Gdybym chciała zapromować tę okolicę, to czym mogłabym skusić turystę? Samo hasło Zamek Piastowski już nie wystarczy - powiedziała dziś radnym Ewa Lewandowska z Sejmiku Województwa.

Ewa Lewandowska mówiła u Adama Hajduka czym trzeba kusić
Ewa Lewandowska z sejmiku na posiedzeniu w starostwie, obok Adam Hajduk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Według radnej wojewódzkiej Raciborszczyźnie potrzebna jest spójna oferta gmin powiatu z reklamą co turysta mógłby tu robić? - Obecnie Cieszyn i Ogrodzieniec mają ciekawsze oferty ze swoimi zamkami. Wykorzystajmy istniejący obok zamku browar, obecnie bardzo ograniczony na turystów. Oprowadzałam po nim niedawno olimpijczyków, którzy byli zachwyceni duchem starego browaru - opowiadała Ewa Lewandowska dziś na posiedzeniu komisji rozwoju gospodarczego.

Radna zauważyła, że wszystko dotyczące turystyki na terenie powiatu "jest oderwane od siebie w internecie". Nie żałowała pomysłów na dodatkowe atrakcje naszego regionu - jako regionu smaków ze smaczną kuchnią śląską. - Wiele osób chętnie zwiedziłoby zakłady Mieszko - oznajmiła.

Narzekającym na władze województwa, które zdają się zapominać o Raciborzu mówiła by nie czekać aż urząd wojewódzki wyręczą powiat. - Za mało sami zabiegamy o naszą obecność na mapie Śląska. By mocno zaistnieć trzeba mocno zabiegać. Zaprośmy tutaj ludzi decydujących o promocji województwa i porozmawiajmy z nimi ale nie na zasadzie zarzutów. Ja zawsze zabieram gości do lokalu Romana Makulika na rynku gdzie im oczy wychodzą z podziwu - podsumowała Lewandowska.

Ludzie:

Leonard Malcharczyk

Leonard Malcharczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.