Wtorek, 18 stycznia 2022

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Nie będzie parkingu kaskadowego przy cmentarzu

17.04.2013 21:41 | 0 komentarzy | mas

Miasto przymierzało się do budowy kaskadowego parkingu przy ulicach Hallera–Sienkiewicza, tuż obok cmentarza w Biertułtowach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W planach była realizacja inwestycji z trzema tarasami postojowymi wraz z zjazdem serpentyną do ulicy Hallera. Radlin nie otrzymał jednak od Powiatowego Zarządu Dróg, który jest zarządcą Hallera, zgody na włączenie w tamtym miejscu ruchu samochodowego z potencjalnego parkingu we wspomnianą ulicę. – Motywował to względami bezpieczeństwa – tłumaczy wiceburmistrz Radlina, Zbigniew Podleśny.

W tej sytuacji miasto znalazło inne rozwiązanie. – Podjęliśmy decyzję o tym, aby ograniczyć inwestycję do utwardzenia terenu, gdzie miał być pierwszy taras, i stworzenia tam możliwości postoju pojazdów i manewrowania nimi – tłumaczy. Utwardzenie zostanie wykonane z materiału, który nie zakłóci spływu wody. Dojazd będzie możliwy istniejącą drogą, boczną Sienkiewicza. – Zdajemy sobie sprawę, że jest ona wąska, ale to nie będzie wielki parking, tylko miejsca postojowe dla osób, które odwiedzają mogiły bliskich zlokalizowane w nowej części cmentarza. Stworzenie tych miejsc na pewno poprawi sytuację, a jednocześnie zapobiegnie korkowaniu się ul. Sienkiewicza – uważa wiceburmistrz. W budżecie na realizację inwestycji zostało zabezpieczone 50 tys. zł. Ma ona zostać zakończona jeszcze w tym roku. Trwają prace projektowe.

(mas)