Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Rośnie niechęć młodych do pracy - alarmuje dyrektor OPS

17.04.2013 18:26 | 18 komentarzy | ma.w

Halina Sacha zdała dziś przed komisją oświaty raport z rocznej działalności ośrodka. Rajców zainteresowały rosnące wydatki na dożywianie dzieci.

Rośnie niechęć młodych do pracy - alarmuje dyrektor OPS
Halina Sacha (pierwsza z prawej) na posiedzeniu komisji oświaty rady miasta. Obok Aurelia Bindacz z OPS i radny Eugeniusz Wyglenda (KWW M. Lenka)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wzrost w krótkim czasie o 120 osób, które korzystają z opłacanych przez OPS posiłków zaniepokoił Michała Fitę. Dopytywał dyrektor Sachę o przyczyny progresu. Ta nie umiała mu jednoznacznie jej określić. - Wiele czynników ma na to wpływ, od depresji rodzica, który nie zadbał o obiad po skok demograficzny. Na pewno nie można stwierdzić, że zubożenie społeczeństwa jest wszystkiemu winne - mówiła szefowa ośrodka.

Tego właśnie chciał dowiedzieć się radny Fita, czy aby bieda nie zagląda do Raciborza, skoro podopiecznych OPS przybywa. Ryszard Frączek stwierdził, że rosnące bezrobocie musi mieć wpływ na kondycję finansową rodzin. Dyrektor Sacha skomentowała to swoją obserwacją z rynku zatrudnienia. - Rośnie niechęć młodych ludzi do pracy. Ja mówię prawdę, w radzie miasta jestem z tego znana. To są roczniki bezstresowo wychowane, nie chce im się chcieć - podsumowała.

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Ryszard Frączek

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego