Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Targi Pracy i Edukacji w Rybniku

12.04.2013 15:16 | 0 komentarzy | red

24 kwietnia w Rybniku – w Hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych, ul. św. Józefa 30 odbędą się Targi Pracy i Edukacji w ramach projektu „Mam zawód - mam pracę w regionie".

Targi Pracy i Edukacji w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedsięwzięcie skierowane jest przede wszystkim do młodzieży kończącej naukę w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych, wchodzącej na rynek pracy, a także uczniów szkół gimnazjalnych, ich rodziców oraz nauczycieli. Celem targów jest zapoznanie młodzieży z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, wyższych uczelni, a także umożliwienie bezpośredniego kontaktu z pracodawcami.

W programie Targów, poza prezentacją ofert pracy oraz oferty edukacyjnej szkół, znalazły się m.in. konsultacje z doradcą zawodowym, a także warsztaty tematyczne dla młodzieży poświęcone kreowaniu swojego wizerunku w mediach społecznościowych oraz oczekiwaniom pracodawców stawianym przyszłym pracownikom. Atrakcją Targów jest również możliwość wykonania na specjalnym stanowisku zdjęcia oraz przygotowania z jego wykorzystaniem profesjonalnego CV.

Targi Pracy i Edukacji organizowane są w czterech subregionach województwa śląskiego. Zarówno w Zabrzu, jak i w Częstochowie w imprezie uczestniczyło kilkuset uczniów szkół gimnazjalnych i ponadminazjalnych oraz 50 wystawców, wśród których przeważali pracodawcy, ponadgimnazjalne szkoły zawodowe oraz uczelnie wyższe. Częstochowskie targi obfitowały w wiele atrakcji, które przygotowała młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz pokazów umiejętności praktycznych, m.in. carvingu, fryzjerstwa czy manicure, w programie targów znalazły się również prezentacje technik samoobrony, a także występy artystyczne.