środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Skarby Raciborszczyzny: Krystyna Herud o kobietach aktywnych

02.04.2013 08:30 | 0 komentarzy | e

Trwa Plebiscyt Skarby Raciborszczyzny: Społecznicy 2013. Jedną z kategorii nazwaliśmy Świat Kobiet. Chcemy w niej wyróżnić środowiska aktywnych pań, które dbają o zachowanie tradycji kulturowych Raciborszczyzny.

Skarby Raciborszczyzny: Krystyna Herud o kobietach aktywnych
Krystyna Herud
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krystyna Herud reprezentująca Seniorfitki  z Cyprzanowa: Nasza grupa 15 kobiet istnieje już od 2 lat. Nazwę Seniorfitki wymyśliła nam pani sołtys. Staramy się aktywizować kobiety w naszym środowisku. Działamy na wielu polach. Lubimy spędzać czas  tworząc dekoracje z papieru, bibuły, możemy się pochwalić własnymi nalewkami. Robimy je z owoców takich jak pomarańcze, mandarynki, cytryny. Największym uznaniem cieszy się nalewka z kwiatu bzu nazywana korcipką. Działamy czynnie na wszystkich imprezach lokalnych, promując Cyprzanów. Ważne jest dla nas to, że odrywamy się od zajęć codziennych, możemy porozmawiać na innym gruncie, pośmiać się i pożartować.

Co tydzień w "Nowinach Raciborskich" publikujemy kupony konkursowe, które po wypełnieniu można dostarczyć osobiście (w godz. od 8.00 do 16.00) do sekretariatu Wydawnictwa Nowiny Sp. z o.o. przy ul. Zborowej 4  w Raciborzu lub wysłać pod ten adres. Zwycięzców ujawnimy uroczyście 19 maja podczas pikniku na raciborskim rynku. Jeszcze do końca marca można zgłaszać propozycje do każdej z kategorii. Są one otwarte. W tym roku wybieramy społeczników, których działalność uważamy za wartość samą w sobie. Nie mają to być jednak konkretne osoby, lecz zorganizowane formy działania. Dlatego prosimy o zgłaszanie propozycji w następujących kategoriach:

1. Świat kobiet (np. koła gospodyń wiejskich)

2. Zastępy świętego Floriana (ochotnicze straże pożarne)

3. Ze sportem przez życie (np. ludowe zespoły sportowe)

4. Muzyka łączy pokolenia (np. chóry, orkiestry)

5. Społecznie dla Raciborszczyzny (np. organizacje pożytku publicznego).

Można to zrobić wysyłając e-maila na adres: skarby@nowiny.pl, w komentarzach lub telefonicznie: 32 415 47 27 lub 662 059 829.

Warto docenić społeczników i stwarzamy właśnie taką możliwość. Głosując na nich zapewnicie im rozgłos, który wzmocni ich autorytet i pomoże znaleźć naśladowców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni. Sportowcom podarujemy sprzęt treningowy, strażaków wyposażymy w sprzęt przydatny w akcjach ratowniczych, gospodynie zaprosimy na uroczystą kolację do restauracji, chór lub orkiestrę uwiecznimy na kalendarzu ściennym z profesjonalną sesją fotograficzną, a organizacjom pozarządowym zapewnimy trzymiesięczną kampanię reklamową w naszych mediach. To nie koniec nagród. Wartościowe prezenty przewidujemy również dla głosujących, a także dla uczestników naszego majowego festynu, na którym podamy wyniki plebiscytu. Warto dokonać tych skromnych pięciu skreśleń w słusznej sprawie.

Więcej o plebiscycie przeczytasz tutaj.