Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Radlin inwestuje w dwa przedszkola

13.03.2013 10:18 | 47 komentarzy | mas

Radlin przygotowuje się do realizacji dwóch ważnych inwestycji oświatowych na Głożynach i w Biertułtowach.

Radlin inwestuje w dwa przedszkola
Projekt koncepcyjny nowego przedszkola, sali gimnastycznej i zaplecza kuchennego przy SP 3 na Głożynach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza z inwestycji to budowa przedszkola, sali gimnastycznej i zaplecza kuchennego przy SP 3 na Głożynach. Z obecnej placówki do nowych budynków wejdziemy łącznikiem. Za nimi znajdzie się zaplecze sali gimnastycznej, a później już nowoczesna sala o wymiarach płyty boiska 25x16 i trybunami dla około 130 osób. Za salą powstanie stołówka i kuchnia, z których skorzysta 125 przedszkolaków oraz 150 uczniów. Na samym krańcu znajdzie się 5-oddziałowe przedszkole. Powstanie 5 sal, w tym jedna dla dzieci w wieku od 2,5 lat. Do tego sala audiowizualna i zaplecze administracyjne. – Powstanie też ciąg pieszo-jezdny wokół całego zagospodarowanego terenu oraz parking – podkreśla Grażyna Janeta, naczelnik wydziału urbanistyki i inwestycji Urzędu Miasta w Radlinie.

Drugą z inwestycji będzie przebudowa Przedszkola nr 3 przy ul. Mariackiej. Budynek zostanie poddany termomodernizacji, wymianie okien i dachu. Do tego dobudowany będzie parterowy budynek z 3 salami zajęć, salą do leżakowania, salką do zajęć rytmiczno-ruchowych, zapleczem sanitarno-szatniowym oraz magazynkiem do przechowywania sprzętu. Powstanie też plac zabaw. – Sala audiowizualna będzie miała przegrodę, która pozwoli na rozsunięcie ścian i utworzenie dużego pomieszczenia, w którym będzie można organizować przedszkolne uroczystości – zaznacza Grażyna Janeta.

Obydwie inwestycje powstają z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych. Dokumentacja będzie gotowa w maju. Wtedy miasto ogłosi przetargi na wykonawców. Zadania powinny się zakończyć w 2014 r. Na Głożyny zabezpieczono 7 mln zł, na Biertułtowy – 3 mln.  Ostateczne kwoty poznamy po przetargach.

(mas)