Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Patrol

Tragedia przy Astronautów. Nie żyje 15-latek i jego siostra

12.03.2013 10:09 | 34 komentarze | acz

Dwie osoby nie żyją a trzecia w ciężkim stanie została przewieziona do rybnickiego szpitala - to wynik zatrucia tlenkiem węgla, do którego doszło dzisiejszej nocy w dzielnicy Boguszowice.

Tragedia przy Astronautów. Nie żyje 15-latek i jego siostra
Blok w którym doszło do tragedii Fot. Adrian Czarnota / nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tragedia wydarzyła się w mieszkaniu na ostatnim piętrze bloku przy ulicy Astronautów. Zwłoki 15-letniego chłopaka, jego 24-letniej siostry oraz nieprzytomną 44-latkę znalazła dziś rano rodzina. Na miejsce wezwano pogotowie oraz straż pożarną. - W mieszkaniu potwierdziliśmy obecność tlenku węgla - mówi młodszy brygadier Bogusław Łabędzki  z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.

Stężenie tlenku węgla nie było wysokie, bo siostra 44-latki, która weszła rano do mieszkania od razu otworzyła okna. - Wstępne ustalenia wskazują, że był to tlenek węgla. Rodzina zatkała kratkę wentylacyjną w kuchni. Piec kaflowy był ciepły. Najprawdopodobniej wieczorem rodzina napaliła w piecu i położyła się spać. Z pieca kaflowego zaczął się ulatniać tlenek węgla, który spowodował zatrucie - tłumaczy strażak.  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, 24-latka była w ciąży.

Stan 44-latki lekarze określają jako poważny. Życie zawdzięcza siostrze, która zaniepokoiła się, że kobieta nie pojawiła się dziś w pracy. Kobieta wraz z mężem pojechali do Boguszowic. - Na pukanie nikt nie reagował. Rodzina miała psa. Przez wizjer zauważono, że zwierzę leży w przedpokoju. Mężczyzna zdecydował się wyważyć drzwi. Znalazł półprzytomną 44-latkę słaniającą się na nogach i zwłoki dwóch osób - mówi nadkomisarz Aleksandra Nowara z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Obecnie na miejscu trwają oględziny z udziałem prokuratora i grupy dochodzeniowo- śledczej. Powołano również biegłego z zakresu kominiarstwa i wentylacji. Przyczyny śmierci będą znane po sekcji zwłok, którą zarządził obecny na miejscu prokurator. Obecny jest również komendant komisariatu w Boguszowicach.
(acz)

Miejsce wydarzenia: