Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Korwin-Mikke: Kto uważa, że trzeba zmienić ustrój, niech głosuje na KNP

25.02.2013 11:34 | 60 komentarzy | mark

Uzupełniające wybory do izby wyższej zbliżają się wielkimi krokami, a my poznaliśmy kolejnego kandydata. Postanowiliśmy przy okazji zamienić z nim kilka zdań na temat kampanii wyborczej.

Korwin-Mikke: Kto uważa, że trzeba zmienić ustrój, niech głosuje na KNP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Janusz Korwin-Mikke jest rybniczanom dobrze znany. Kontrowersyjna postać polityki, założyciel Kongresu Nowej Prawicy, narodowy likwidator straży miejskich. W Rybniku także przyszło mu pojawić się w nieodległym czasie kilka razy, m.in. właśnie przy okazji akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie rozwiązania gminnej straży.

Wyrównana walka

W szranki z naszego okręgu wyborczego – nr 73 – stanie z trudnymi przeciwnikami. Z jednej strony Paweł Polok, rybnicki lider Ruchu Autonomii Śląska, z drugiej zaś Piotr Masłowski, działacz pozarządowy. Na co liczy polityk spoza Śląska? - Na wyrównaną walkę o pierwsze miejsce – mówi bez zastanowienia.

Nie będzie tutaj mowy o wygranej w cuglach, „spadochroniarze” w Rybniku mają trudne zadanie. Dobrym przykładem jest posłanka Kluzik-Rostkowska, która do Sejmu przeszła w gruncie rzeczy głosami Marka Krząkały na liście PO. Wspominając największe partie, warto zaznaczyć, że ani Platforma ani PiS nie wystawiły jeszcze swoich kandydatów. Zrobią to najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.

Trzeba zmienić ustrój

Janusz Korwin-Mikke konkurencji się nie boi, rywali zna, ale nie zamierza z nimi walczyć. - Ja nie walczę z konkurencją! Ja przedstawiam swój program - i wyborcy mają go porównać z programami innych kandydatów. Wyborcy – nie ja! – apeluje polityk. - Najważniejsze jest jedno: kto uważa, że w Unii Europejskiej i w Polsce nie ma korupcji, marnotrawstwa, bezrobocia itd. – niech głosuje na te same partie, co do tej pory – wszystko jedno, na którą, bo te partie prawie się nie różnią. Kto uważa, że trzeba zmienić ustrój – niech głosuje na Kongres Nowej Prawicy – dodaje Korwin-Mikke.

Polityk jest już na Śląsku, większość czasu – jak przyznaje – spędzał będzie w Mikołowie, Rybniku i miejscowościach ościennych. Wygląda na to, że kampania wyborcza zacznie się wcześniej, niż zostanie oficjalnie rozpoczęta. - Mój program jest znany: zlikwidować korupcję przez odebranie władzy urzędnikom, zlikwidować bezrobocie poprzez radykalne zniesienie i obniżenie podatków – i tak dalej – mówi Korwin-Mikke. - Jak powiedział śp. Stefan Kisielewski: "Socjalizm to jest ustrój, w którym bohatersko zwalcza się problemy nie znane w innych ustrojach". Więc trzeba zmienić ustrój, a nie "walczyć" z jego chorobliwymi skutkami – dodaje.