Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Apel w sprawie rzezi polskich koni

14.02.2013 12:06 | 24 komentarze | e

Dzisiaj przedstawicielom polskiego rządu oraz parlamentu, a także mediom polskim i zagranicznym Fundacja Pegasus przekazała apel w sprawie rzezi polskich koni.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Oto jego treść:

Zwracamy się do przedstawicieli polskiego rządu oraz parlamentu o natychmiastowe podjęcie kroków w celu uchronienia Rzeczypospolitej Polskiej od dalszej utraty reputacji i prestiżu w kontekście zabijania polskich koni i handlu końskim mięsem. Koń zajmuje w historii i patriotycznej tradycji Polski szczególne miejsce jako jeden z symboli męstwa, heroizmu i wielowiekowej walki o niepodległość. Towarzyszył największym narodowym zwycięstwom i klęskom, zawsze stając wiernie u boku człowieka.

Dzisiaj, na skutek błędnej polityki rolnej, która traktuje konia jako zwierzę rzeźne i pozwala na jego zabijanie w skrajnie niehumanitarnych warunkach, Polska została uznana przez świat za kraj, którego tradycje i wartości stoją pod znakiem zapytania.

Jako przedstawiciele organizacji działających na rzecz ochrony praw zwierząt, a także obywatele polscy, dumni z przynależności do swojej Ojczyzny, domagamy się podjęcia natychmiastowych kroków w  celu ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej na forum międzynarodowym. Obecna polityka rolna, przyzwalająca na rzeź i przedmiotowe traktowanie koni, stanowiących nieodłączny element polskiej kultury i wielopokoleniowych więzi, stoi w opozycji do wartości moralnych, historii i tradycji Polski.

W imieniu organizacji pozarządowych oraz wszystkich ludzi dobrej woli, żądamy natychmiastowego zaprzestania rzezi polskich koni oraz poinformowania o tym społeczności i przedstawicieli rządów zagranicznych w celu ratowania reputacji i imienia Rzeczypospolitej Polskiej w świecie.

Fundacja PEGASUS

Komitet Pomocy Dla Zwierząt w Tychach

Fundacja VIVA Akcja dla Zwierząt

Warszawa, 14 lutego 2013 roku