Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Młodzi dziennikarze zawodówki w gronie najlepszych

04.02.2013 09:46 | 0 komentarzy | e

Już po raz kolejny młodzi dziennikarze Zespołu Szkół Zawodowych znaleźli się w gronie najlepszych, a to za sprawą wydawanej przez nich na stronie Junior Media szkolnej e-gazetki. Styczniowy numer Feniks flesza zyskał uznanie jurorów i został nagrodzony.

Młodzi dziennikarze zawodówki w gronie najlepszych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Redaktorzy ZSZ, pod dyskretnym okiem swojej opiekunki Marioli Szkurłat, już od dwóch lat umieszczają gazetkę Feniks flesz na stronie Junior Media, biorąc udział w comiesięcznym ogólnopolskim konkursie na najlepszą gazetkę szkolną on-line "Junior w druku". Wygrać można dzięki głosom internautów lub dzięki decyzji jury.

Ostatnia nagroda za styczniowy numer jest już piątą nagrodą przyznaną młodym dziennikarzom ZSZ. W ubiegłym roku cztery numery e-gazetki zyskały uznanie jurorów, wśród których byli dziennikarze ogólnopolskich gazet, m.in. Kuriera Lubelskiego, Dziennika Bałtyckiego czy Dziennika Zachodniego. Nagrodą zawsze jest 250 egzemplarzy gazetki formatu A3 wydrukowanych w profesjonalnej drukarni, które przysyłane są na adres szkoły.

- W naszej gazetce znaleźć można wywiady, sondaże, felietony, również historie podejrzane i podsłuchane w salach i na korytarzach naszej szkoły - mówi redaktor naczelny gazetki Martin Rydygel.

M.Sz.