Piątek, 10 lipca 2020

imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

RSS

Bilety od złotówki, autobusy z Wrocławia

12.12.2012 11:10 | 171 komentarzy | tora

Poznaliśmy propozycje cen biletów komunikacji miejskiej w Wodzisławiu. Bilety normalne mają kosztować 2 zł, ulgowe - złotówkę.

 Bilety od złotówki, autobusy z Wrocławia
Jeden z autobusów przeznaczonych dla Wodzisławia. Kolorystykę uzupełni niebieski pasek nad oknami i logo. Fot. UM Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cenę biletu miesięcznego normalnego ustalono na 60 zł, ulgowego na 30 zł. Utrzymane zostały wszystkie ulgi znane z MZK, a dodatkowo tańszymi przejazdami objęto posiadaczy kart Rodzina 3+. Dorośli z dziećmi posiadający przy sobie te karty będą mogli podróżować na podstawie biletów ulgowych. Biletowanie ma zacząć obowiązywać od 15 stycznia. Tak jak już wcześniej zapowiadali urzędnicy, korzystanie z komunikacji miejskiej podczas pierwszych dwóch tygodni 2013 roku będzie darmowe.
Propozycje cen biletów przedstawił dziś Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia podczas posiedzenia komisji. Wejdą w życie pod warunkiem przegłosowania ich przez radę na sesji 21 grudnia.
Wszystko wskazuje na to, że pasażerów wozić będą autobusy Dolnośląskich Linii Autobusowych (spółka obsługuje również część połączeń w Rybniku). - Oferta DLA była jedną z czterech złożonych w Urzędzie Miasta Wodzisławia. Nie jest najtańsza, ale najbardziej konkretna. Zwróciliśmy uwagę na tabor, stan i wyposażenie. DLA zaproponowało tablice świetlne i pełne dostosowanie taboru do osób niepełnosprawnych. Nie będzie również problemu z korzystaniem z komunikacji dorosłych z wózkami - informuje Barbara Chrobok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wodzisławia.   
Autobusy będą żółto-czerwone z niebieskim paskiem i logiem Komunikacja Miejska Wodzisław Śląski. Umowa z przewoźnikiem jeszcze nie jest podpisana. Jak mówi prezydent nastąpi to po uchwaleniu budżetu (głosowanie nad budżetem odbędzie się 21 grudnia). DLA mają obsługiwać komunikację rok.

 

więcej w najbliższym wydaniu Nowin Wodzisławskich

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.