Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Domagają się podziemnego przejścia przy rondzie obok Tesco

11.12.2012 23:55 | 8 komentarzy | ma.w

Problem korkowania się Opawskiej w godzinach szczytu miały rozwiązać światła. Wciąż ich nie ma, więc mieszkańcy mają inny pomysł.

Domagają się podziemnego przejścia przy rondzie obok Tesco
Na spotkaniu w G5 proponowano Mirosławowi Lenkowi podziemne przejście na Opawskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierowcom przeszkadzają piesi, którzy blokują rejon ronda przy Tesco, a wchodzą na pasy nie przejmując się nadjeżdżającym samochodem. Szczególnie trudno jest tędy przejechać w czasie gdy rafakowcy wracają z pracy. To również pora powrotu uczniów ze szkoły. Korki tworzą się na długich odcinkach Łąkowej i Opawskiej.

Śmiały pomysł z budową podziemnego przejścia nie znalazł uznania w oczach prezydenta miasta, któremu przedstawiono go na wtorkowym spotkaniu w G5. Zapowiedział on jednak, że wróci do rozmów ze starostą Adamem Hajdukiem o zamontowaniu w tym rejonie wzbudzanej sygnalizacji świetlnej. Urzędnik z Powiatu widzi je nie w miejscu obecnej "zebry" ale kilkadziesiąt metrów dalej, na wysokości sklepu Żabka.

Ta lokalizacja zniechęciła Lenka w przeszłości do ustawienia tam świateł ale gdy w G5 usłyszał, że miejscowi nauczą się przechodzić przez jezdnię w nowym miejscu postanowił wrócić do tematu.

Obecni na spotkaniu radni-rafakowcy Jan Wiecha i Artur Wierzbicki (obaj PO) są przekonani, że światła pomogą w płynności ruchu w rejonie ronda.