Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Wyróżnienia Quality wręczone

03.12.2012 12:47 | 1 komentarz | mas

Ochotnicza Straż Pożarna w Radlinie-Biertułtowach, Orkiestra Dęta KWK Marcel oraz Zygmunt Twardzik są tegorocznymi laureatami wyróżnienia Quality burmistrza miasta.

Wyróżnienia Quality wręczone
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczystość odbyła się 25 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie podczas XIV Radlińskich Spotkań z Kulturą, które swoim koncertem uświetnił zespół Carrantuohill w towarzystwie orkiestry rybnickiej filharmonii im. Braci Szafranków. Wyróżnienie Quality, ustanowione z inicjatywy Radlińskiego Towarzystwa Kulturalnego, docenia osoby i instytucje, które swoją działalnością przyczyniają się do promocji Radlina. - W tym roku mieliśmy aż sześć kandydatur. Trudno było wybrać trójkę wyróżnionych, bo dorobek każdej z osób czy instytucji jest ogromny - podkreśliła burmistrz Barbara Magiera. - Aż żal, że pozostali nie mogli otrzymać nagrody. Ale tak to jest, że siedmioosobowa kapituła musiała zdecydować. Głosowanie było tajne - podkreślił Wojciech Bednorz, prezes Radlińskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Ochotnicza Straż Pożarna w Radlinie-Biertułtowach obchodziła w tym roku jubileusz 120-lecia istnienia. Od początku angażuje się w życie społeczne i kulturalne miasta. Oprócz zabezpieczania imprez dba także o oprawę wielu uroczystości, czy to wystawiają poczet sztandarowy czy pełniąc wartę. - Dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali i docenili naszą pracę - powiedział prezes strażaków, Dawid Topol. Orkiestra KWK Marcel to obok radlińskich chórów jedna z najstarszych w mieście instytucji kultury. W tym roku obchodziła swoje 95-lecie. - Bez niej trudno wyobrazić sobie dzisiejszy Radlin - stwierdził prezes Wojciech Bednorz. Zygmunt Twardzik, z wykształcenia górnik, całe swoje życie zawodowe związał z radlińską kopalnią. Ten rok jest dla niego szczególny, ponieważ ukazała się jego książka pisana gwarą śląską "Balakwasty, czyli byle chwasty".

Pozostałe trzy nominacje otrzymali: Gabriela Chromik, Bronisław Kostaniuk i Alfred Kucharczyk.

(mas)

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa