środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Budujcie zbiornik nie niszcząc dróg

27.11.2012 23:26 | 0 komentarzy | ma.w

Prosi w RZGW radny Łukasz Kocur. Odpowiedź go nie zadowala, bo budowniczy twierdzą, że inaczej nie można.

Budujcie zbiornik nie niszcząc dróg
Pasją Łukasza Kocura staje się drogownictwo. Martwi się o stan tras powiatowych w najbliższych latach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa tematy drogowe podjął dziś najmłodszy w radzie Łukasz Kocur. Jeden z niedalekiej przyszłości i drugi dotyczący przyszłego roku oraz paru następnych lat. Ten pilniejszy związany jest z zimą i brakiem płotków przeciwśnieżnych przy drogach powiatowych. To temat jaki powraca w wystąpieniach Kocura za każdym razem gdy zbliżają się opady śniegu.

Z Owsiszcz skąd wywodzi się radny trudno jest wydostać się po zaśnieżonych i oblodzonych trasach. Według radnego w gminie Krzyżanowice płotków wyraźnie brakuje. - Co z sytuacją w Powiatowym Zarządzie Dróg? Wyklarowała się już? - dopytywał Kocur starostę na listopadowej sesji. Radny powiązał kłopoty kadrowe w powiatowej jednostce z opieszałością w ustawianiu płotków. Jego diagnoza nie była trafna, powiatowi chodzi o oszczędności.

- Są takie miejsca w powiecie, gdzie nie opłaca się stawiać zabezpieczeń przed śniegiem. Taniej posłać fadromę niech odsunie śnieg - wyjaśnił Adam Hajduk. Kocur skomentował: gdzie oszczędności skoro fadroma z Raciborza będzie jeździć, to długo i drogo. Urzędnik uspokoił go, że odśnieżarka będzie bliżej bo PZD podpisuje umowy z rolnikami i oni pracują swoim sprzętem na miejscu.

Młody radny zabrał też głos w dyskusji z wicedyrektorem RZGW Tomaszem Cywińskim obecnym na sesji. Spytał go czy podczas budowy zbiornika przeciwpowodziowego wykonawca inwestycji zadba o stan dróg, którymi pojedzie ciężki transport użyty przy inwestycji. - Proszę jak najmniej korzystać z dróg lokalnych i przy budowie nie zniszczyć ich - zaapelował. Cywiński był zdziwiony, odparł, że RZGW nie zajmuje się drogami a bez jazdy lokalnymi trasami zbiornika nie da się zbudować. Kocur sugerował by odciążyć drogi i skorzystać z transportu kolejowego. - Rozmawiałem z kolejarzami i wiem, że są takie możliwości - podkreślił. W RZGW nie rozważano dotąd wsparcia ze strony PKP. Radny powiatowy poprosi o pomoc Henryka Siedlaczka.Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Łukasz Kocur

Łukasz Kocur

Radny Powiatu Raciborskiego.