Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

W 5 minut przejeżdża tędy 200 samochodów

15.11.2012 00:09 | 3 komentarze | ma.w

Mowa o ulicy Odrodzenia w Markowicach, której mieszkańcy domagają się chodnika. I proszą prezydenta żeby nie składał obietnic bez pokrycia.

W 5 minut przejeżdża tędy 200 samochodów
Mieszkanka Markowic pokazuje prezydentowi Mirosławowi Lenkowi pismo z 2010 roku w sprawie budowy chodnika przy ul. Odrodzenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Goszczącemu w dzielnicy urzędnikowi wypomniano, że od 2010 roku sprawa jest niezałatwiona mimo obietnic z jego strony. - To jest droga gdzie za 5 minut 200 samochodów przejeżdża. Jeden tir jechał pod prąd i mało mnie nie podebrał - żaliła się mieszkanka.- Co roku się pan nam przymila i na tym się kończy. A my jesteśmy już zdesperowani - usłyszał w Markowicach prezydent Mirosław Lenk.

Tutejsi nie kryli braku akceptacji dla wydatków rzędu 2 mln zł na parki (Roth) i skwery (plac Notburgi i zdrój Kresowian) przy braku zapewnienia bezpieczeństwa drogowego w dzielnicy. Włodarz przyznał, że trudno było mu się dogadać z Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie budowy tego chodnika ale w końcu osiągnięto porozumienie. Piesi mają nim pójść w 2014 roku. - To obowiązek ZDW tymczasem Miasto wyłoży pełną kwotę z własnych dochodów a państwa podatków by wyręczyć zarządcę i zbudować chodnik - przyznał Lenk. Jego zdaniem drogi na terenie miasta powinny być pod jednym zarządem, najlepiej pod pieczą prezydenta.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.