Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Obiady w stołówkach na czwórkę

18.10.2012 18:32 | 59 komentarzy | tora

Ponad 600 posiłków dziennie w siedmiu wodzisławskich szkołach wydaje firma Catermed, która od września prowadzi stołówki. To porównywalna liczba jedzących obiady do zeszłego roku szkolnego.

 Obiady w stołówkach na czwórkę
Dziewczynom z Gimnazjum nr 2 zupa smakuje, ale niejedna zje drugi obiad w domu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mimo poważnych obaw posiłki nie są wiele droższe, niż przed wakacjami. W Gimnazjum nr 2 obiad kosztuje 3,75 zł i jest 20 groszy droższy niż poprzednio. - Bałam się, że jak obiady będą za drogie, to rodzice ich nie wykupią. A dla niejednego ucznia to jedyny ciepły posiłek dziennie - mówi Gabriela Niemiec, dyrektor G2.
W tej placówce, jak i w SP 10 obiady kosztują najwięcej. Najtaniej jest w Zespole Szkół nr 2 - 3,47 zł za obiad. W pozostałych szkołach zaopatrywanych przez Catermed za posiłek trzeba zapłacić od 3,53 do 3,65 zł. Są to obiady jednodaniowe. Zwykle dwa razy w tygodniu uczniowie jedzą zupę z wkładką i pieczywem, w pozostałe dni tzw. drugie dania, w tym z mięsem czy rybą. Dyrekcja Gimnazjum nr 2 postanowiła sprawdzić, jak uczniowie przyjmują nowe posiłki i przeprowadziła ankietę. - Wyniki ankiet uspokoiły nas. Uczniowie zapytani na ile oceniają obiady w skali 1 do 6 przyznali im mocną czwórkę. Wiadomo, jednym smakują bardziej, innym mniej. Przy takiej liczbie uczniów nigdy nie uda się wszystkim jednakowo dogodzić. Posiłki gotowane są w SP 28. Dostajemy je ciepłe. Jeśli chodzi o uwagi, to dotyczyły zwiększenia porcji. Przekazaliśmy to firmie i od razu zauważyliśmy poprawę - mówi dyrektor G2.