Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Od poniedziałku w Gorzycach zmieniają się adresy niektórych urzędów

30.06.2012 09:34 | 30 komentarzy | art

W czwartek 28 czerwca otwarto i poświęcono nowy budynek urzędowy przy ulicy Bogumińskiej 13 w Gorzycach.

Od poniedziałku w Gorzycach zmieniają się adresy niektórych urzędów
Dumą urzędników z Gorzyce jest piękna sala ślubów.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiele lat temu znajdowała się w nim strażnica Wojsk Ochrony Pogranicza. Potem budynek opustoszał i przejął go starosta wodzisławski. Ten porozumiał się z władzami gminy, które zdecydowały się na jego przejęcie. Od kilku lat trwał remont obiektu. Wydano w sumie 2,7 mln zł wraz z wyposażeniem. Sporo, ale budynek robi wrażenie. Odnowiono go bez przesadnego przepychu, za to funkcjonalnie. Na dole znajdują się biura Referatu Spraw Obywatelskich i Urzędy Stanu Cywilnego. Oba referaty rozpoczną obługę klinetów pod nowym adresem od poniedziałku 2 lipca. W połowie tego miesiąca na piętro przeniesiony zostanie Gminny Zakład Obsługi Finansowej oraz oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego. Piwnice zajmie gminna brygada gospodarcza. Wszystkie pomieszczenia są obszerne, wyposażone w nowe sprzęty.

 

Niepełnosprawny też załatwi swoje sprawy

Obiekt przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych. Od frontu wybudowano podjazd, ułatwiający osobom poruszającym się na wózkach wejście do środka. W środku znajdują się wydzielone ubikacje dla niepełnosprawnych. - Zwiększy się nie tylko komfort pracy urzędników, ale również komfort naszych klientów – mówi Piotr Oślizło, wójt Gorzyc.

 

Pierwszy ślub już był

Prawdziwą perełką obiektu jest znajdująca się na parterze sala ślubów. Znacznie przestronniejsza niż poprzednia. Została zaprojektowana przez architekta wnętrz. Sala jest pomalowana w jasne kolory, pięknie oświetlona i wyposażona w nowe meble. - Śmiało można powiedzieć, że mamy najpiękniejszą salę ślubów w regionie. Znam ich wiele i takiej na pewno nikt w okolicy nie ma – mówi z dumą Jadwiga Siedlaczek, kierownik USC.

Poświęcenia budynku dokonał ks. Janusz Wilczek, wikary parafii w Gorzycach.

 

(art)