Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Droższe obiady w szkołach w Wodzisławiu

26.06.2012 21:51 | 10 komentarzy | tora

 

Od 1 września posiłki dla SP3, ZS3, SP5, G2, SP2, i SP10 przygotowywać będzie krakowska firma Catermed. Wygrała przetargi na dzierżawę stołówek i przygotowanie obiadów proponując stawkę 3,53 do 3,86 zł za posiłek jednodaniowy.

 

Droższe obiady w szkołach w Wodzisławiu
Spotkanie władz Wodzisławia z rodzicami w sprawie przyszłości szkolnych stołówek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Miesięcznie obiady kosztować będą około 80 zł. To więcej o około 20 zł od cen obecnych, ale zdecydowanie mniej, niż powszechnie sądzono. Podczas spotkań z rodzicami uczniów podały kwoty 120 zł i więcej. Rodzice byli temu bardzo przeciwni. Dziś natomiast pojawiają się sygnały, że cena poniżej 4 zł jest zbyt niska dla prywatnej firmy, aby przygotować sensowny posiłek. - Nie martwimy się ceną. Firma jest znana, zaopatruje m.in. Wojewódzki Szpital Chorób Płuc na Wilchwach, szkoły w innych miastach. Zasięgnęliśmy języka - firma ma pozytywne referencje – mówi Barbara Chrobok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu. Tłumaczy, że firma przygotuje dla uczniów obiady po kosztach, natomiast zarabiać będzie sprzedając posiłki na zewnątrz, już po innej cenie. Bazę usług na zewnątrz będą stanowiły dzierżawione przez firmę stołówki i pomieszczenia kuchenne.

Obiady przygotowywane będą na miejscu, co zdaniem urzędników eliminuje ryzyko serwowania dań zimnych. - Każda szkoła podpisała z firmą odrębną umowę. Gdyby szkoła była niezadowolona z jakości usług, zawsze może umowę rozwiązać – mówi Barbara Chrobok.
Na rozstrzygnięcie przetargu czeka jeszcze Zespół Szkół nr 2. Oferty przyjmowane były do 26 czerwca.