Niedziela, 25 lipca 2021

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

26.06.2012 16:15 | 4 komentarze | ska

Remont ul. Kościelnej i Wodzisławskiej zostanie przeprowadzony w tym roku - to już pewne. To nie jedyna poważna inwestycja drogowa, jaka zostanie zrobiona na terenie gminy.

Gminę czekają remonty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W ostatnim czasie pojawiły się informacje o remoncie ulicy Kościelnej. To już pewne, remont zostanie przeprowadzony w tym roku. Z 10 kilometrów, 6 kilometrów zostanie wyremontowanych - informuje wójt Antoni Mrowiec. Dojazd do A1 zostanie wyremontowany na długości ok. 10 km. od Wodzisławia Śląskiego do węzła autostrady w Świerklanach. Bardzo skorzystają na tym mieszkańcy Świerklan, którzy nie mogli już doczekać się remontu. Przetarg na remont drogi ogłoszony zostanie do końca czerwca, a prace mają się rozpocząć we wrześniu.

W ostatnich tygodniach rozpoczął się już remont ul. Polnej. Koszt inwestycji to 780 tys. zł, a zakończenie modernizacji przewidywane jest na 15 października. - Zgłosiliśmy do urzędu marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie remontów dróg gminnych. Zgłoszona została boczna ul. Szerockiej, ok. 370m. Koszt całkowity to 130 tys. zł. Dotacja z urzędu marszałkowskiego to 51 tysięcy - informuje wójt. W planach jest także remont ul. Boryńskiej wraz z chodnikiem i odwodnieniem. Projekt remontu był zgłoszony do programu "schetynówek", jednak nie otrzymał dotacji. Pomimo to gmina oraz powiat rybnicki wyłożą na remont pieniądze i prace zostaną wykonane w 2012 roku.

Z końcem czerwca gmina Świerklany podpisze umowę z wykonawcą dokumentacji na modernizację ul. Spokojnej. Podczas spotkania z mieszkańcami ul. Basztowej, przedstawiciele władz gminy zobowiązali się do zagospodarowania 50m kostki brukowej do ułożenia na drodze. Ponadto w miesiącach wakacyjnych na ul. Spacerowej i Pogodnej zostaną zamontowane progi zwalniające (analogicznie 5 i 2 sztuki). Do dokumentacji remontu ul. Aleja, projektant wprowadził także budowę chodnika. Dzięki temu gmina będzie mogła zgłosić w przyszłym roku remont do programu "schetynówek" i ubiegać się o dofinansowanie. (ska)