Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Budynki urzędu miasta do remontu

17.06.2012 16:11 | 62 komentarze | raj

Wodzisławski urząd miasta funkcjonuje w trzech budynkach znajdujących się przy ul. Bogumińskiej. Ich stan techniczny jest kiepski. Władze miasta planują poważne remonty, na które wyda się ok. 4 mln zł.

Budynki urzędu miasta do remontu
Z lewej jeden z budynków urzędu miasta, z prawej budynek wodzisławskiego starostwa.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamierzania prezydenta krytykuje radny Ryszard Zalewski. Jego zdaniem lepiej pieniądze wydać na rozbudowanie strefy ekonomicznej przy ul. Olszyny. – Trzeba zabiegać o rozwój miasta i traktować to jako priorytet, a nie wydawać pieniądze na remonty biur – uważa radny.

Prezydent Mieczysław Kieca twierdzi, że to nic innego jak populistyczne hasła.

- Niech pan spojrzy w oczy tym ludziom, którzy tu pracują. Niech pan się przejdzie po biurach i zobaczy zaciekające stropy oraz grzyb na ścianach. Okna są w takim stanie, że podczas mycia odlatują wraz z pracownikiem – mówił podczas sesji rady miejskiej prezydent Kieca.

Na remont budynku 4B (ten od ul. Pszowskiej) przez dwa lata miasto zamierza wydać ok. 2,5 mln zł (milion zł w tym roku). Wykonany będzie m.in. drenaż budynku, docieplone zostaną ściany i strop. Wymienione będą okna i wyremontowane schody zewnętrzne. Konieczna jest także wymiana sieci elektrycznej i instalacji c.o.

Jeszcze w tym roku ma zostać przygotowana  dokumentacja na termomodernizację budynków 4 i 4A (budynek główny i ten za nim). Wykonany zostanie także audyt energetyczny. Na ten cel zabezpieczono kwotę 150 tys. zł. Remont budynku głównego ruszy w przyszłym roku. Ma kosztować ok. 1,15 mln zł. Szykuje się wymiana okien, sieci c.o., czyszczenie i uszczelnianie elewacji oraz przystosowanie budynku do osób niepełnosprawnych.

Remont budynku 4A planowany jest na 2014 r. Obejmie przede wszystkim wymianę okien i instalacji co. Ma się również pojawić winda dla niepełnosprawnych. Łączny koszt to nieco ponad 500 tys. zł.

Przypomnijmy, że na ukończeniu jest także remont budynku wodzisławskiego starostwa (koniec zaplanowano na lipiec). Wymieniono m.in. stropy, przebudowano wnętrza. Trwa remont biur. Do tej pory wydano ok. 1,2 mln zł.

(raj)

 

 

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego