Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Będzie rondo przy szpitalu

05.06.2012 11:22 | 30 komentarzy | raj

Jeszcze w czerwcu ruszy przebudowa ul. 26 Marca. Wcześniej niż zakładano rozpocznie się także budowa ronda.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 25 maja prezydent miasta podpisał umowę na modernizację ul. 26 Marca od ronda Salumine (przy Tesco) do skrzyżowania ul. Radlińskiej – 26 Marca i Matuszczyka (przy stacji paliw Statoil), gdzie również powstanie rondo. To odcinek o długości prawie 400 metrów.

Utrudnienia w ruchu

Na 26 Marca pojawi się wysepka rozdzielająca dwa przeciwległe pasy ruchu. Przebudowana będzie również kanalizacja deszczowa. Robotnicy zainstalują ponad 200 metrów ekranów akustycznych i nową sygnalizację świetlną nad przejściem dla pieszych na wysokości przychodni. Prace mają ruszyć w ciągu dwóch tygodni i będą prowadzone w ciągłym ruchu pojazdów. Droga nie będzie zamknięta. - Oczywiście niedogodności będą za co kierowców przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość – mówi Artur Wystyrk, kierownik referatu Zarządu Dróg Miejskich i Transportu.

Przebudowa ul. 26 Marca jest kolejnym zadaniem realizowanym w ramach budowanej od 2010 r. drogi zbiorczej. Koszt inwestycji wyniesie 4,4 mln zł (co najmniej 66% kwoty pochodzić będzie z funduszy unijnych). Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad.

Liczą na rząd i starostę

W tym roku ruszy także przebudowa skrzyżowania ul. 26 Marca z Radlińską i Matuszczyka. Powstanie tutaj rondo. Przetarg ogłoszony zostanie już w czerwcu. Prace mają ruszyć na przełomie sierpnia i września. Szacowany koszt inwestycji to ok. 1 mln 650 tys. zł. Miasto zarezerwowało już 400 tys., które zaoszczędzono na przetargu dotyczącym przebudowy ul. 26 Marca. Miasto liczy także na pieniądze w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” (tzw. Schetynówki), gdzie rządowe wsparcie może wynieść nawet 30% kosztów zadania. Możliwe jest także dofinansowanie ze strony władz powiatu.

(raj)