Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Na Bogumińskiej rowerzyści tracą równowagę

30.05.2012 00:32 | 2 komentarze | ma.w

- Nie można korzystać z tej drogi, bo jest niebezpieczna. Zwłaszcza na skrzyżowaniu z Opawską - nadmienił na sesji powiatowej radny Marceli Klimanek.

Na Bogumińskiej rowerzyści tracą równowagę
Radny powiatu Marceli Klimanek nazwał temat remontu ul. Bogumińskiej "zaniechanym"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szef komisji bezpieczeństwa złożył interpelację w sprawie remontu ulicy Bogumińskiej (część Drogi Krajowej nr 45, od skrzyżowania ze stacją paliw Lotos do przejazdu kolejowego za kościołem). Zaczął od tego, że rada zajmuje się tak perspektywicznymi tematami jak budowa nowej drogi na odcinku Racibórz-Pszczyna, a mieszkającego w Studziennej Klimanka wyborcy pytają "bardzo prosto, co z remontem ulicy Bogumińskiej?".
Radny poruszył na sesji tę kwestię, mówiąc w imieniu rowerzystów i motorowerzystów. - Ruch tam jest taki, że nie sposób utrzymać równowagi na pojeździe - przekazał staroście. Uważa, że temat remontu został zaniechany i "jest cisza". - Tą drogą dzieci jeżdżą do szkoły, rodzice na zakupy, a jest tam niebezpiecznie, zwłaszcza na skrzyżowaniu z ulicą Opawską.

Szosą nie zarządza powiat tylko Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Radny Klimanek oczekuje jednak od zarządu powiatu monitów w sprawie remontu adresowanych do instytucji z Katowic. Adam Hajduk, włodarz powiatu stwierdził, że do GDDKiA może napisać, ale wie jakiej odpowiedzi można się spodziewać. - To nie jest tak, że jako powiat  raciborski jesteśmy pomijani przez zarządcę dróg krajowych. Jeżeli się uczciwie przyjrzeć ile na DK 45 naprawiono, to zrobiono dużo. Oczywiście są fragmenty jak Bogumińska i Kozielska i o ich naprawę będziemy prosić aż do skutku - obiecał na koniec starosta.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Marceli Klimanek

Marceli Klimanek

Radny powiatu raciborskiego.