Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Wielkie sprzątanie Balatonu

10.05.2012 12:58 | 13 komentarzy | e

18 i 19 maja przedsiębiorcy z Izby Gospodarczej, akcji Wodzisław Śląski TU KUPUJ oraz MOSiR organizują wielkie sprzątanie Balatonu. 18 maja zapraszają dzieci i młodzież do przyłączenia się do akcji.

Wielkie sprzątanie Balatonu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przygotowano worki na śmieci, rękawiczki oraz wsparcie straży miejskiej. Po sprzątaniu na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaską i napoje. Niewykluczone, że będą również chipsy i dla najlepszych darmowa przygoda w parku linowych. Zgłoszenia przyjmowane są na Eko Patrol Straży Miejskiej do 15 maja, tel. 32 455 13 45.

W sobotę 19 maja ruszają do pracy nie tylko przedsiębiorcy z TU KUPUJ oraz Izby Gospodarczej, ale także członkowie Stowarzyszenia Powstaniec Śląski, lokalne koło wędkarskie, Jednostka Strzelecka 2023, Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, swoją wizytę zapowiedziało kilku radnych miejskich i powiatowych, sportowcy ze Stowarzyszenia FORMA oraz wielu okolicznych mieszkańców. Przygotowano dla nich dwa ciepłe posiłki oraz napoje. Służby Komunalne Miasta przekazały na akcję worki na śmieci, nasiona traw oraz uzbroiły uczestników w narzędzia ogrodowe. Dzięki sponsorom można będzie przystąpić do sprzątania pełną parą. Organizatorzy szukają teraz lokalnych zespołów, które zechcą umilić ten wieczór swoim muzykowaniem.

Akcja wielkie sprzątanie Balatonu to dopiero początek współpracy przedsiębiorców z TU KUPUJ, Izby Gospodarczej i MOSiRu. Organizacje te na stałe zagoszczą na Ośrodku Wodnym Balaton, gdzie będą współorganizatorem wielu imprez. Jakich? - No właśnie, to zależy od nas samych. Na koniec sprzątania będą zbierane pomysły na wykorzystanie tego terenu. Już są plany na dua i  triathlony, na nocne manewry, szkołę przetrwania czy zimowe biegi na orientację. Czekamy na Was i Wasze pomysły. W celu zapewnienia wszystkim pracującym konsumpcji prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod nr 505 125 884  do 16 maja - mówi Krzysztof Dybiec z TU KUPUJ, Grupy Wsparcia Aktywności IG.