Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Hyde Park Ruchu Palikota w Rybniku

23.04.2012 15:09 | 4 komentarze | e

W minioną sobotę - 21 kwietnia działacze Ruchu Palikota przeprowadzili akcję informacyjną na rybnickim rynku. Głównym celem była promocja Kongresu Partii - Korekta Kapitalizmu, który odbędzie się 1 maja w Warszawie.

Hyde Park Ruchu Palikota w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na rynku ustawiona była Tablica Postulatów - miejsce, gdzie mieszkańcy mogli wpisywać propozycje zmian i swoje przemyślenia na temat sytuacji w Polsce i w regionie. - Zainteresowanie ,,hyde parkiem" przeszło nasze oczekiwania. Rybniczanie bardzo chętnie wpisywali kolejne postulaty. Wśród młodych ludzi dominowała troska o zatrudnienie, zmęczenie tematem katastrofy smoleńskiej oraz postulat legalizacji miękkich narkotyków. Inne postulaty, które znalazły się na tablicy to m.in: reforma ZUS, likwidacja straży miejskiej, świeckie państwo czy zwiększenie płacy minimalnej - mówi Piotr Chmielowski.

W akcji na rynku uczestniczyli członkowie Ruchu Palikota z całego regionu - Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Żor, Jastrzębia-Zdroju i Raciborza wraz z Przewodniczącym Zarządu Jerzym Kaszą, a także pochodzący z rybnickiego okręgu wyborczego poseł Ruchu Palikota - Piotr Chmielowski. Zebrane postulaty zostaną zawiezione na promowany Kongres Partii, na który udaje się także liczna grupa działaczy Ruchu Palikota okręgu rybnickiego.

(źródło: ruchpalikota.org.pl)

Ludzie:

Piotr Chmielowski

Piotr Chmielowski

Poseł na Sejm VII kadencji.