Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Patrol

Kokaina za miliony dolarów w bananach z raciborskiego Auchan

19.04.2012 08:38 | 58 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 12:53

70 kilogramów białej substancji w transporcie bananów znaleźli wczoraj pracownicy marketu Auchan w Raciborzu. Testy wykonane na miejscu miały potwierdzić, że jest to kokaina, policjanci czekają jednak jeszcze na wynik badań laboratoryjnych.

Kokaina za miliony dolarów w bananach z raciborskiego Auchan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Zarówno dyrektor raciborskiego hipermarketu jak i rzecznik prasowy nie chcą komentować sprawy i nie udzielają żadnych informacji na temat okoliczności odkrycia w magazynie sklepu. – Dla dobra śledztwa nie udzielamy żadnych informacji w tej sprawie – mówi Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji Auchan Polska  odsyłając nas równocześnie z pytaniami na policję.  – Możemy potwierdzić, że wczorajszego dnia nasi policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów białej substancji ukrytej w transporcie owoców –  mówi nam aspirant Adam Jachimczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jak się dowiedzieliśmy policjanci sprawdzili na miejscu przy pomocy testerów czy znaleziona substancja to kokaina. Mimo pozytywnego wyniku, śląska policja chce mieć pewność, że znalezione pakunki zawierają rzeczywiście kokainę. – Nie wiemy, czy rzeczywiście znaleziona substancja to kokaina, bo w przeszłości zdarzało się, że takie znaleziska ostatecznie zawierały inną substancję niż początkowo sądziliśmy. Mogę potwierdzić, że jej ilość to kilkadziesiąt kilogramów. Czekamy na wynik badań laboratoryjnych. Nie sądzę by ich wynik był znany jeszcze w tym tygodniu – dodaje policjant. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, waga zabezpieczonego proszku ma oscylować w granicach 70 kilogramów. To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Trzy dni temu w katowickim Auchan odkryto podobny ładunek jednak o wadze 30 kilogramów. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego sprawdzają teraz pozostałe sklepy gdzie trafiły banany z tego samego transportu.
Kokaina w transportach z Ameryki Łacińskiej w ostatnich latach już kilkakrotnie znajdowana była na terenie marketów i dojrzewalni w Europie. Do sklepów docierała przez błąd przemytników, którzy w porę nie zdążyli wyjąć przesyłki z owoców.
(acz)