Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Kopany dziś nie chce współpracować jutro

28.03.2012 23:00 | 11 komentarzy | ma.w

Kiedy gaśnie skłonność do współpracy między prezydentem a radnymi opozycji? Odpowiedź padła na dzisiejszej sesji w urzędzie.

Kopany dziś nie chce współpracować jutro
Prezydent Lenk stwierdził, że ma obawy co do współpracy z Dawidem Wacławczykiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ciężko mi się współpracuje z radnymi, którzy są moimi adwersarzami - przyznał pod koniec posiedzenia Mirosław Lenk, prezydent Raciborza. Mówił, że nie potrafi przejść do porządku dziennego nad tym, że "ktoś mnie dzisiaj kopie, a jutro chce ze mną współpracować". - To zwyczajne ludzkie zachowanie. Mam obawy osobiste co do współpracy choćby z panem - zwrócił się do Dawida Wacławczyka z NaM. Ten ma sporo uwag krytycznych do prezydenta, kieruje je w formie interpelacji i felietonów.

Z budżetu miasta dofinansowywany jest festiwal podróżniczy "Wiatraki" wymyślony i organizowany przez radnego oraz stowarzyszenie, w którym działa. Środki miejskie pozyskiwane są w konkursie na dotacje. Lenk przypomniał dziś, że pomagał Wacławczykowi od pierwszej edycji i gdyby nie on, ten "natrafiłby na schody" w staraniach o pieniądze.

- Ta gotowość do pomocy we mnie wygasła. Moja skłonność do współpracy w pewnych zakresach będzie zależała od całości współpracy - przekazał rajcy włodarz. Dawid Wacławczyk nie krył, że "jest w szoku, że to słyszy". Mirosław Lenk podsumował: może pan być w szoku, jest pan już dorosłym człowiekiem i powinien spojrzeć na życie troszeczkę inaczej.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.