Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Sławomir Szwed: mamy dobre jedzenie i miejsca rekreacyjne

23.03.2012 11:18 | 0 komentarzy | red

Cieszy fakt, że coraz więcej raciborskich produktów skutecznie wkracza nie tylko na nasz miejscowy rynek. To dobre świadectwo.

Sławomir Szwed: mamy dobre jedzenie i miejsca rekreacyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Ja osobiście mogę polecić serek i krajankę raciborską z Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej czy też wyroby Mieszka, w tym przesmaczne cukierki: Michaszki i Klejnoty o różnych smakach.

Dla mnie wyjątkowym miejscem jest nasz Rynek, szczególnie jego zabytkowa część. Uwielbiam patrzeć na to urokliwe miejsce, uspakaja mnie, napawa… optymizmem. Dobrze się stało, że powstały ścieżki rowerowe, jazda rowerem i wspaniałe widoki także dają dużo satysfakcji i fizycznej i psychicznej.

Mówiąc o myśli technicznej i ekologii nasuwa mi się przede wszystkim, z racji wykonywanego zawodu trenera pływania, wyremontowana i zmodernizowana ostatnio pływalnia Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zastosowano w niej nowej klasy systemy uzdatniania wody i nowoczesne centrale wentylacyjne, stosuje się paliwo gazowe. Wypłycona niecka basenowa powoduje ponadto mniejsze zużycie gazu i wody, co skutkuje także obniżeniem kosztów odprowadzenia ścieków.

Sławomir Szwed, prezes MKS SMS Victoria Racibórz