Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Wicestarosta Chroboczek wzorował się na Lepperze

19.03.2012 22:47 | 8 komentarzy | ma.w

Urzędnik wysunął dziś śmiałą tezę, że brak wałów może mniej zaszkodzić zalewanym przez powódź wsiom niż ich zbudowanie.

Wicestarosta Chroboczek wzorował się na Lepperze
Wicestarosta Andrzej Chroboczek: przerwanie obwałowania to wtedy największa tragedia jaką można sobie wyobrazić
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Radnych powiatu, a szczególnie Władysława Gumieniaka, reprezentującego gminy Kuźnia Raciborska i Rudnik, martwi odwlekająca się w czasie sprawa dokończenia budowy obwałowania Odry. Od strony powiatu raciborskiego inwestycja posunęła się do przodu, gorzej jest od strony Opolszczyzny. - Niepokoję się, bo to trwa już bardzo  długo. Jeśli wały nie powstaną, to ja nie wiem. Woda pójdzie w tym kierunku, gdzie ich brakuje - mówił dziś nieco wzburzony podczas obrad komisji bezpieczeństwa rady powiatu.

Uwagi wiceprzewodniczącego rady Gumieniaka skomentował wicestarosta Andrzej Chroboczek zastanawiając się czy zabezpieczenie Odry wałami nie grozi w tym miejscu zbyt wysokim spiętrzeniem wody? - Nikt nie zadał sobie pytania co się stanie z obwałowaną Odrą gdy nie będzie jeszcze Zbiornika Racibórz. A jeśli one są wtedy bardziej niebezpieczne dla miejscowości - mówił urzędnik. Doświadczył walki z żywiołem, dwukrotnie jako samorządowiec. - Przerwanie obwałowania to wtedy największa tragedia jaką można sobie wyobrazić - dodał.

Chroboczek wyjaśnił, że odwraca pytanie "kiedy będą wały" w kwestię "co się stanie z wałami bez zbiornika", wzorując się na pytaniach z jakich słynął nieżyjący lider Samoobrony Andrzej Lepper. Radny Gumieniak odparł, że nie wyobraża sobie pytać mieszkańców zalewanych wiosek czy chcą stać się  drugim polderem Buków. - Sądzę, że nikt by się nie odważył zadać im tego pytania - podkreślił.

 Ludzie:

Andrzej Chroboczek

Andrzej Chroboczek

Radny Powiatu Raciborskiego.

Władysław Gumieniak

Władysław Gumieniak

Radny powiatu raciborskiego.