Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Najlepsi matematycy ze szkół podstawowych powiatu raciborskiego

15.03.2012 12:06 | 0 komentarzy | e

9 marca w murach Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu odbył się IV Powiatowy Mini Maraton Matematyczny 2012. Startowało w nim 48 uczniów klas V-VI szkół podstawowych z terenu całego powiatu raciborskiego.

Najlepsi matematycy ze szkół podstawowych powiatu raciborskiego
Laureaci IV Powiatowego Mini Maratonu Matematycznego 2012
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomysłodawcą i głównym organizatorem mini maratonu matematycznego jest Jolanta Otlik – nauczyciel matematyki w tymże gimnazjum. W organizację tegorocznej edycji konkursu zaangażowali się również inni nauczyciele matematyki z tej szkoły: Grażyna Malinowska i Sylwia Bąk, które w czasie przerw przeprowadziły warsztaty z origami i geometrii przestrzennej.

Laureatami tegorocznej edycji Mini Maratonu Matematycznego zostali: I miejsce –Jacek Nitychoruk (SP 13 w Raciborzu, opiekun Justyna Wydra), II miejsce – Wojciech Woszczek (ZSP Nr 2, opiekun Małgorzata Pisarczyk), III miejsce – Piotr Tomański (ZSP Babice, opiekun Róża Chrubasik). Zarówno laureaci, jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe i dyrekcję Gimnazjum Nr 3. Patronat honorowy nad odbywającym się maratonem objął Starosta Raciborski.

(G 3)