Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Wodzisław coraz bliżej wystąpienia z MZK

29.02.2012 12:34 | 34 komentarze | raj

Radni uważają, że podział dotacji wpłacanej do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego jest absurdalny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już w marcu rozpoczną się prace nad projektem uchwały o wystąpieniu miasta z MZK. Ostateczne głosowanie ma się odbyć w czerwcu. Wodzisław nie chce już więcej dopłacać do komunikacji miejskiej. Dotacja miasta wynosi już blisko 3,2 mln zł. – Nie ma co dłużej czekać z decyzją, tylko poważnie się za to zabrać i przygotować już teraz projekt uchwały o wystąpieniu ze Związku – mówi radny Ireneusz Skupień. Jego zdaniem sposób w jakim dzieli się dotacje wpłacane przez gminy jest absurdalny. – Jeśli autobusem do Wodzisławia i z powrotem jeżdżą mieszkańcy innych gmin, to te gminy powinny za to płacić. Obecnie płaci Wodzisław. Mówimy o tym od dawna. Straciłem już wiarę w to, że te zasady w MZK mogą zostać zmienione - dodaje Skupień. Inni radni mówili ponadto o wysokości diet członków zarządu MZK i rosnących kosztach administracji w MZK.   

Jeśli w połowie roku uchwała zostanie przyjęta, do końca tego roku miasto ogłosiłoby przetarg na organizację własnej komunikacji w granicach Wodzisławia. Formalnie w styczniu 2013 miasto wystąpiłoby ze Związku. Wówczas za komunikacje pomiędzy gminami powiatu odpowiadałby starosta.

Sprawa będzie omawiana już w marcu na komisjach rady miejskiej.

 

Więcej o dietach członków zarządu MZK i wysokości diet członków rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej (własność MZK) w aktualnym wydaniu „Nowin Wodzisławskich”.