Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

RCI jak zamek w Cieszynie i Brenna

15.02.2012 17:28 | 3 komentarze | ma.w

Raport jaki dyrektor Wystub złożyła dziś przed komisją oświaty zaimponował radnym liczbą gości odwiedzających placówkę.

RCI jak zamek w Cieszynie i Brenna
Dyrektor RCK Janina Wystub złożyła dziś przed radnymi miasta raport z działalności RCI w 2011 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent miasta Mirosław Lenk zaznaczył, że omawianie dokonań Raciborskiego Centrum Informacji nie powinno służyć dyskusji nad sensem działalności punktu informacji na ul. Długiej. - Czy dwa punkty informacji turystycznej, nasz i ten na zamku to za dużo? O likwidacji dziś nie będziemy rozmawiać, tym bardziej, że RCI obowiązuje okres trwałości unijnego projektu jaki realizuje RCK, a to jeszcze 4 lata - oznajmił.

Janina Wystub pokazała radnym film wykonany na zlecenie RCK o centrum informacji. Wypowiadała się w nim pracująca tam Danuta Jarosz mówiąc, że najwięcej odwiedzających jest z Polski Północnej, Mazur, że przyjeżdża dużo rowerzystów. Zdarzają się turyści z Australii i USA. Pytają najczęściej o tanie hotele, hostele, pola namiotowe, interesując się tradycyjną kuchnią. Dużą popularnością cieszy się darmowy internet.

Dawid Wacławczyk (Nasze Miasto) zauważył, że wyniki podane w raporcie (ponad 3000 osób odwiedzających wystawy i 6,5 tys. którzy przewinęli się ogółem przez RCI) są imponujące, zbliżone do liczby zwiedzających zamek w Cieszynie i turystów w Brennej. - Jeśli tak jest, to świetnie. Mnie to cieszy - przyznał rajca specjalizujący się w tematyce turystyki. Dodał jednak, że tylu turystów co w Cieszynie, w Raciborzu nie dostrzega.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Janina Wystub

Janina Wystub

Była dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.