Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

W przyszłym roku ruszy budowa nowego przedszkola w Godowie

02.02.2012 21:32 | 2 komentarze | art

 

Radni zobowiązali wójta Godowa do podjęcia działań zmierzających do utworzenia Zespół Szkolno-Przedszkolnego w Godowie. Urzędnicy tłumaczą, ten krok względami organizacyjnymi.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Na razie podjęto uchwałę intencyjną. - Przymierzamy się do budowy nowego przedszkola razem z salą gimnastyczną. Powstanie ono tuż obok szkoły podstawowej i będzie z nią połączone – wyjaśnia Tomasz Kasperuk, zastępca wójta Godowa. Budowa przedszkola będzie priorytetem w przyszłym roku. Stare przedszkole ma coraz większe problemy ze spełnieniem wymogów przeciwpożarowych. Poza tym mieści tylko trzy oddziały, a w nowym mają znaleźć się cztery. - Projekt nowego obiektu powstanie w tym roku. Budowa rozpocznie się w przyszłym. Chcemy przedszkole wybudować tak szybko jak pozwolą na to realia budżetowe – mówi Katarzyna Kubica, kierownik referatu oświaty, kultury i zdrowia.

Mimo że budynek będzie gotowy nie wcześniej niż w 2014 roku to powstanie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zapowiadane jest z dniem 1 września tego roku. Szkoła i stare przedszkole znajdują się w odległości kilkuset metrów od siebie. Przedszkole przy głównej drodze Godowa, szkoła na uboczu. Urzędnicy przekonują, że połączenie w jeden zespół oddalonych od siebie placówek jest zasadne. - Dyrektor przedszkola odchodzi od września na emeryturę. Nie będziemy zatrudniać nikogo nowego. Uważamy, że przez jakiś czas przedszkole może funkcjonować z dyrektorem, który będzie miał swoje biuro w budynku szkoły – tłumaczy Kubica.

W gminie funkcjonują już dwa zespoły szkolno-przedszkolne – w Łaziskach i Skrbeńsku. Ponadto w Skrzyszowie i Gołkowicach funkcjonują zespoły szkół. Zdaniem Kubicy korzyści z takich rozwiązań widać głównie w sferze organizacyjnej. Z kolei korzyści ekonomiczne są niewielkie. - Ograniczają się w zasadzie tylko do likwidacji stanowiska jednego dyrektora – mówi Kubica.

 

(art)