Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Urzędników czeka przeprowadzka do byłej strażnicy

18.01.2012 21:39 | 22 komentarze | art

 

Dobiega gruntowny remont budynku byłej strażnicy Wojsk Ochrony Pogranicza przy ulicy Bogumińskiej w Gorzycach. Do końca czerwca zostanie tam przeniesiona część gminnych urzędników.

Urzędników czeka przeprowadzka do byłej strażnicy
Za kilka miesięcy część urzędników przeniesie się do tego budynku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Pierwotnie do przeprowadzki miało dojść do końca minionego roku, ale wskutek przedłużającego się modernizacji budynku termin ten został przesunięty na drugi kwartał roku bieżącego. Obecnie we wnętrzu budynku, który znajduje się przy drodze dojazdowej do granicy państwa w Chałupkach trwają ostatnie roboty wykończeniowe. Na zewnątrz prace dobiegły już w zasadzie do końca. Zmieniono m.in. zagospodarowanie terenu wokół strażnicy. Pojawił się duży parking. Całość robót związanych z doprowadzeniem do stanu używalności strażnicy, którą gmina dostała od Skarbu Państwa może w sumie pochłonąć 2,5 mln zł.

 

Po przeprowadzce będzie luźniej

Dobiegający końca remont oznacza, że luźniej zrobi się w budynku Urzędu Gminy, w którym obecnie panuje spora ciasnota. Do byłej strażnicy z UG przeniesione zostaną dwa referaty. Chodzi o Urząd Stanu Cywilnego oraz referat spraw obywatelskich. - Na pewno będzie to dobre rozwiązanie i dla pracowników urzędu jak i dla naszych klientów. Przede wszystkim wzrośnie komfort obsługi, co jest szczególnie ważne w przypadku Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie odbywają się śluby. Bardziej komfortowo będzie też w budynku urzędu gminy. Przy przeprowadzce dwóch referatów zrobi się tu znacznie luźniej – podkreśla Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy w Gorzycach. Oba referaty zostaną umieszczone na parterze budynku strażnicy.

Zagospodarowane zostanie również piętro strażnicy gdzie umieszczone zostaną biura Gminnego Zakładu Obsługi Finansowej. Ten obecnie znajduje się w budynku przy ulicy Raciborskiej (przy skrzyżowaniu tejże z Rybnicką) i dzieli pomieszczenia z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Razem z GZOF trafi tu również Czesław Zychma drugi zastępca wójta ds. oświaty, kultury i sportu.

 

(art)